КЛАСА! Англия не ни пожали и вкара четири на "Уембли"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Девет години по-късно България отново си тръгна с четири гола от футболната светиня в Лондон

Абсолютният фаворит в група А от квалификациите за Евро 2020 Англия победи категорично с 4:0 България при домакинството си на "Уембли" тази вечер.

Въпреки опитите на националния ни отбор да играе равностойно и достойно, класата на четвъртите в света се оказа прекалено голяма и девет години след последното ни гостуване на Уембли, отново си тръгнахме с четири допуснати гола.

Герой за англичаните беше капитанът им Хари Кейн, който реализира хеттрик, като две от попаденията му дойдоха от дузпи. Четвъртото попадение добави Рахийм Стърлинг.

Очаквано, още от първите секунди на мача стана ясно, че България излиза по-скоро дефанзивно настроени, с идеята да не допускат близо суперзвездите на домакините до вратата на Илиев.

Първото по-опасно положение в срещата, изненадващо или не, дойде на сметката на лъвовете ни, след като Марселиньо проби отляво и пусна хубав пас към Вандерсон, който веднага стреля, но Пикфорд улови.

Последваха няколко опасни атаки на Англия чрез Роуз, Стърлинг и Кейн, като последният вкара топката в мрежата, но беше вдигнат флагът за засада.

В 24-та минута обаче защитата ни допусна сериозна грешка и сами си донесоха главоболия. Пламен Илиев избра късо изпълнение на аут към Сърмов, той не бе точен с паса си към Божиков и Стърлинг изпревари бранителя ни за топката, след което върна към Кейн, който нямаше как да сбърка от няколко метра.

Малко по-късно Страхил Попов получи отдясно и центрира добре към Галин Иванов, но той стреля слабо с глава и топката бе уловена без проблем от Пикфорд.

След почивката България стигна до най-чистото си положение още в 48-та минута. Вандерсон и Малинов разиграха много добро двойно, което изведе футболистът на Лудогорец сам срещу Пикфорд и макар и от малък ъгъл той стреля точно в обсега на стража.

Няколко секунди по-късно в 49-та Рашфорд проби в наказателното ни поле и успя да излъже Бодуров, който се хвърли на шпагат и закачи нападателя на Манчестър Юнайтед, което беше достатъчно за главния съдия да посочи бялата точка. От нея Кейн беше безпогрешен и удвои аванса на "трите лъва".

Само шест минути по-късно отново Кейн получи отляво на наказателното поле и пусна остра топка към Стърлинг, който връхлетя върху нея и оформи класическия аванс на домакините.

В 64-та минута Николай Бодуров, който изигра днес 50-ия си мач за националния отбор отстъпи мястото си на Кристиян Димитров. Зза жалост, бранителят на Ботев (Пд) направи втора дузпа за Англия само осем минути по-късно, след като отново Кейн беше труден за спиране и Димитров събори острието на Тотнъм в наказателното поле.

Капитанът на "трите лъва" застана отново зад топката и оформи хеттрика си с перфектно изпълнение.

До края на срещата Ивелин Попов изпълни добре пряк-свободен удар, което доведе до изчистване на топката с една ръка от Пикфорд, а в 88-та Рашфорд и Баркли разиграха отлично двойно и футболистът на Юнайтед излезе сам срещу Илиев, но стражът ни спаси пети гол в мрежата си.

Така България остава на предпоследното място в група А с две точки от пет мача, докато англичаните отново заеха лидерска позиция с 100%-ов актив - девет пункта от три срещи и голова разлика 14:1.

Англия:
 Пикфорд, Трипиер, Роуз, Райс, Кийн, Магуайър, Хендерсън, Баркли, Стърлинг, Рашфорд, Кейн

България: Илиев, Попов, Бодуров, Недялков, Божиков, Сърмов, Марселиньо, Вандерсон, Малинов, Ивелин Попов, Галин Иванов

1 - Начало на мача в Лондон!

3 - Очаквано, в първите минути България е групирана добре пред наказателното си поле и не дава свободни пространства на домакините

5 - Марселиньо проби отляво и пусна добър пас към Вандерсон, който стреля по земя, но Пикфорд улови

11 - Стърлинг проби отляво и пробва остро центриране, но Бодуров чисти в корнер

15 - Роуз с отлично центриране към Хендерсън, който стреля от воле, но неточно

18 - Стърлинг тръгна на скорост към наказателното поле, но в последния момент Малинов му отне чисто

19 - Хари Кейн вкарва топката във вратата, но е вдигнат флагът за засада

23 - Изстрел на Рашфорд от далечно разстояние, който минава много встрани от целта

24 - ГОЛ за Англия! Фрапантна грешка на България в защита, след като Пламен Илиев изпълни къс аут, при който Сърмов не успя да намери точно Божиков и Стърлинг открадна топката преди да я поднесе на Кейн, който нямаше как да сбърка!

31 - Центриране на Страхил Попов отдясно, което завършва с удар с глава на Галин Иванов, но Пикфорд не е затруднен

43 - Недялков успя да спре Баркли от центриране и топката излиза в корнер за Англия. Последва удар с глава на Кейн, който е спасен на гол линията от Пламен Илиев.

45 - Край на първата част на Уембли!

46 - Начало на второто полувреме

48 - Отлична атака за България, в която Малинов изведе с едно докосване Вандерсон, но крилото на България стреля в обсега на Пикфорд!

49 - ДУЗПА за Англия! Рашфорд успя да финтира Николай Бодуров и бе съборен в наказателното поле!

49 - ГОЛ за Англия!
 Хари Кейн е безпогрешен от бялата точка и вече англичаните са с два гола аванс!

55 - ГОЛ за Англия! Хари Кейн проби отляво на наказателното поле и пусна остър пас към Стърлинг, който връхлетя върху топката за 3:0!

64 - Смяна за България. Николай Бодуров е заменен от Кристиян Димитров

67 - Още една смяна - Марселиньо отстъпва мястото си на Кирил Десподов

72 - Нова дузпа за Англия! Хари Кейн проби мощно към наказателното поле, финтира Кристиян Димитров и го заобиколи, но след това резервата ни го събори в наказателното поле!

73 - ГОЛ за Англия! Хари Кейн оформя своя хеттрик след точно изпълнение от 11-те метра!

76 - Опасно изпълнение на Ивелин Попов от пряк-свободен удар, но Пикфорд избива в корнер