Левски с уникален обрат – от 1:3, до 4:3 срещу Ботев в Пловдив!

„Жълто-черните“ бяха без треньора си Георги Онов

Левски постигна уникален обрат срещу Ботев (Пловдив) в среща от трети кръг в Елитната юношеска група до 17 години. „Сините“ на треньора Красимир Петров губеха в резултата с 1:3 след първото полувреме, но през втората част стигнаха до победата с 4:3.

„Жълто-черните“ бяха без треньора си Георги Онов, който бе наказан за тази среща, заради червения картон срещу Славия в миналия кръг.

“Канарчетата“ изиграха феноменална първа част, в която надиграха своя съперник и се оттеглиха на почивката с аванс от 3:1. През второто полувреме пловдивчани бяха тотално надиграни от „сините“ и инкасираха второ поредно поражение. Още в 20-ата секунда Юсеин Касов от Ботев демонстрира скоростта си и след като остана сам срещу вратаря стреля, но стражът спаси. В 3-ата минута отлична комбинация между Бисер Бонев и Никола Илиев изведе Илиев по десния фланг, атакуващият футболист напредна и с удар в далечния ъгъл се разписа за 1:0. В 6-ата „канарчетата“ допуснаха много лек гол, след като топката бе върната към вратаря, той бе пресиран и след рикошет в Самуил Беримски топката влетя във вратата за 1:1. След това попадение ботевистите няколко минути бяха натикани в собствената си половина. В 13-ата минута Християн Славков отрази силен удар от границата на наказателното поле.

В 17-ата минута удар от границата на наказателното поле мина покрай вратата на „канарчетата“. След 20-ата минута водените от Милен Кунчев ботевисти си върнаха преимуществото и заиграха далеч по-добре. В 21-ата минута Даниел Гичев се озова на отлична позиция сам срещу вратаря, но и двата му удара бяха отразени от стража. В 23-ата минута след центриране от корнер топката попадна в Никола Илиев, той овладя и с мощен удар под гредата се разписа 2:1.

„Сините“ отговориха в 28-ата минута с опасен удар от близка дистанция, минал покрай вратата. В 34-ата минута Юсеин Касов се отчете с индивидуален пробив и стреля от добра позиция, а стражът изби влизащата под гредата топка. При последвалия корнер Теодор Андреев се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата за 3:1.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Левски. „Канарчетата“ бяха тотално неузнаваеми, като нито веднъж не застрашиха вратата на своя съперник. В 49-ата минута след центриране от корнер Марин Петков засече с глава на първа греда за 3:2. Само 3 минути по-късно след ново статично положение защитата на „канарчетата“ заспа и с гол-копие на предходния резултатът бе изравнен – 3:3. Голмайстор бе Мартин Хайдаров.Тези бързи попадения сковаха пловдивчани и в играта им имаше огромно количество брак. В 54-ата минута Християн Славков се намеси отлично, предотвратявайки трети гол. В 63-ата минута обаче вратарят бе безпомощен, а „сините“ стигнаха до пълния обрат. Защитник на Ботев в опита си да запази топката в очертанията на терена я предостави на столичани, които организираха бърза атака и Димитър Иванов на празна врата вкара за 4:3. След по-малко от 120 секунди Християн Славков бе последната преграда пред ново попадение във вратата на „канарчетата“. В 82-ата минута Славков демонстрира феноменален рефлекс, отразявайки удар от близка дистанция.