Реал изправи на нокти феновете си, за малко да изпусне аванс от 3 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралския клуб" надви с 3:2 Леванте, Азар направи дебюта си

Реал Мадрид изправи на нокти феновете си, след като за малко да пропилее аванс от три гола в мача си срещу Леванте. „Кралския клуб” поведе с 3:0 в рамките на едно полувреме, но изненадващо допусна два гола през втората част. Все пак домакините успяха да удържат победата в двубоя от 4-ия кръг в Ла Лига, изравнявайки се по точки (8т.) с втория Атлетик Билбао.

Въпреки сериозни проблеми с контузени играчи, възпитаниците на Зинедин Зидан започнаха силно двубоя и дръпнаха с два гола до 31-та минута след две попадения на централния нападател Карим Бензема.

Малко преди почивката Каземиро покачи на 3:0 и сякаш реши изхода от срещата, но гостите не се отказаха и върнаха един гол в 49-та минута чрез Борха Майорал.

В 75-та минута Гонсало Мелеро вкара втори гол за Леванте и накара домакините да треперят до края, но все пак до изненада не се стигна и Реал спечели мача. Азар се появи в игра в 60-та минута на мястото на Каземиро и записа първите си минути с белия екип.

След този успех Реал се изкачи до второ място в класирането с осем точки, докато Леванте е на пета позиция с актив от шест точки. По-късно днес лидерът Атлетико Мадрид гостува на Реал Сосиедад, а от 22:00 часа българско време на “Ноу Камп” започва дербито между Барселона и Валенсия.