В ПАРИЖ: Реал Мадрид на колене пред Ди Мария и ПСЖ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинецът вкара два гола и развинти бившия си тим, който бе напълно безпомощен на "Парк де Пренс"

Френският първенец ПСЖ не даде шансове на Реал Мадрид и спечели с класическото 3:0 домакинството си от първия кръг в Група А на Шампионската лига.

Двата отбора излязоха на „Парк де Пренс“ без голяма част от звездите си, тъй като по една или друга причина домакините не можеха да разчитат на Неймар, Мбапе, Кавани, Дракслер, Тимо Керер и Колин Дагба, докато аут за гостите бяха капитанът Серхио Рамос, Лука Модрич, Иско, Асенсио, Брахим Диас, Марсело и Начо Фернандес.

Това даде шанс за първи път като титуляр за Реал да започне лятното попълнение Еден Азар, който доскоро лекуваше контузия, докато дебют за „принцовете“ да запише Мауро Икарди.

На вратата пък застана преотстъпеният точно от състава на гостите страж Кейлор Навас, а в герой за тях се превърна бившият футболист на „Белия балет“ Анхел ди Мария.

Аржентинецът ознаменува своя мач  №100 в Шампионската лига с две попадения още преди почивката.

В 14-ата минута той откри резултата с удар в близкия ъгъл на Тибо Куртоа след пас на Хуан Бернат, който преди това бе намерен изключително технично от Икарди.

Реал се опита да отговори и изстрели опитаха Азар, Бензема и Хамес, а в 32-ата минута Гарет Бейл изпълни добре един свободен удар, но над целта.

В ответната атака ПСЖ удвои аванса си, след като Ди Мария матира за втори път Куртоа, този път с прецизен шут от дъгата пред наказателното поле – 2:0.

Почти веднага след това Бейл вкара ювелирно попадение с прехвърлящ удар, но след консултация с ВАР съдията го отмени заради игра с ръка на уелския национал при овладяването на топката.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на ПСЖ.

В 60-ата минута Ди Мария можеше да реализира хеттрик, но опита елегантно да прехвърли Куртоа и прати топката над гредата.

Веднага след това Икарди бе заменен от Ерик Чупи-Мотинг, а след няколко секунди Ди Мария показа класа в пеналта и изведе чудесно Пабло Сарабия, но привлеченият това лято испанец стреля покрай вратата.

Зинедин Зидан отговори с двойна смяна и пусна в игра Лука Йович и Лукас Васкес, вместо Еден Азар и Хамес Родригес.

Това донякъде даде резултат, защото в 76-ата минута Карим Бензема вкара гол, който обаче също бе отменен, този път заради засада, макар че френският национал не бе в такава, за разлика от Йович.

Три минути по-късно пък Бензема отправи опасен удар с глава, ала топката премина на сантиметри от вратата на безпомощния в тази ситуация Кейлор Навас.

В крайна сметка Реал не можа да стигне дори до почетен гол и бе тотално надигран, а за капак в добавеното време получи и трети гол.

Той бе дело на Тома Мюние и падна след страхотно разиграване с Бернат в наказателното поле, подпечатало тоталната безидейност на испанския гранд, който дори не успя да отправи точен удар в Париж.

ПСЖ - РЕАЛ МАДРИД 3:0

1:0 Ди Мария (14)
2:0 Ди Мария (33)
3:0 Тома Мюние (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: Навас, Мюние, Тиаго Силва, Кимпембе, Бернат, Верати, Маркиньос, Гуйе, Ди Мария, Сарабия, Икарди;

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Милитао, Менди, Каземиро, Кроос, Хамес, Бейл, Азар, Бензема;