КОШМАР ЗА ЮНАЙТЕД: Уест Хем ликува в Лондон, Рашфорд се контузи (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ паднаха с 0:2 и останах без победа далеч от дома в Англия от февруари насам

Проблемите на Манчестър Юнайтед продължават главоломно да се увеличават.

„Червените дяволи“ не убеждават с представянето си през новия сезон, а визитата им на Уест Хем се превърна в истински кошмар.

Те загубиха с 0:2 срещата от шестия кръг на Висшата лига, както и основния си нападател Маркъс Рашфорд поради контузия.

Английският национал бе заменен принудително след почивката, докато мениджърът Оле Гунар Солскяер не можеше да разчита още на лекуващите се Пол Погба, Люк Шоу, Антони Марсиал, Ерик Бай, Мейсън Грийнууд и Тимоти Фосу-Менса.

Уест Хем вкара по едно попадение малко преди края на двете полувремена, за да триумфира пред почти 60 000 зрители в Лондон и да събере 11 точки, с три повече от своя гост.

Юнайтед пък остана без победа далеч от дома във Висшата лига от месец февруари насам когато надвиха Кристъл Палас с 3:1.

Гостите трудно стигаха до чисто положение за гол и макар да имаха три шанса, те бяха пропуснати от Рашфорд, Хуан Мата и Хари Магуайър.

Домакините пък бяха добре групирани в защита и дочакаха своя миг в 44-ата минута, когато Андрий Ярмоленко реализира изключителен гол след многоходова атака и отличен прехвърлящ пас на Фелипе Андерсон.

След паузата „червените дяволи“ опитаха да отговорят, но Мата и Магуайър пропуснаха от непосредствена близост.

Малко преди края пък Аарън Кресуел сложи точка на спора с образцово изпълнение на свободен удар.

Така наставникът на „чуковете“ Мануел Пелегрини ознаменува своя мач №50 във Висшата лига с победа срещу четвърти различен мениджър на Манчестър Юнайтед.
УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман