ЦСКА мина транзит през Горна Оряховица за Купата на България (ВИДЕО)

Руснакът Денис Давидов с дебютен гол за "червените", Тони Уот вкара две попадения

ЦСКА се класира в следващата фаза на турнира за Купата на България след класическа победа над Локомотив Горна Оряховица с 3:0 като гост.

"Червените" нямаха проблеми в срещата, като Люпко Петрович очаквано направи някои промени в стартовия състав. В него личаха имената на доскоро изпадналия в немилост Рубен Пинто, както и това на руснака Денис Давидов.

Именно последният, който продължава да е енгима за столичани, отбеляза първото попадение и като цяло показа добра игра, давайки заявка, че може би е успешна покупка за отбора на Гриша Ганчев.

Давидов бе точен в 20-ата минута, когато се възползва от подаване на Отабор и с точен удар вкара за 1:0!

Отново руснакът можеше да покачи на 2:0, но негов удар срещна гредата след асистенция на Мазику.

Десетина минути преди края на първата част Мазику можеше да оползотвори добро взаимодействие с Рубен Пинто, но топката профуча до гредата.

От своя страна домакините нямаха чисто голово положение, но чрез Деян Христов и Минков се опитаха да затруднят Бусато, който обаче беше стабилен през целия мач.

До голяма степен интригата приключи четвърт час след началото на второто полувреме, когато ЦСКА реализира още две попадения, и двете дело на Тони Уот, който първо с глава покачи на 2:0, а малко след това оформи крайния резултат след добър пробив.

До края на мача домакините опитаха чрез Деян Христов да стигнат поне до почетно попадение, но Бусато на два пъти се намеси решително и завърши мача със суха мрежа.

Така ЦСКА вече чака да разбере кой ще бъде съперникът му на 1/8 финалите в турнира.

ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА: 33. Ивайло Василев, 4. Иво Харизанов (к), 23. Ивайло Тодоров, 5. Махаил Минков, 77. Мартин Сандов, 7. Кристиян Райчев, 20. Жак Пехливанов, 8. Стивън Славков, 9. Калоян Стефанов, 24. Петър Чалъков, 18. Деян Христов;

Резерви, 14. Стефан Дафовски, 21. Атанас Фиданин, 16. Даниел Йорданов, 96. Георги Колев, 25. Георги Янев, 10. Айкут Рамадан, 27. Янислав Цачев;
Треньор: Милчо Сирмов;

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто, 7. Денис Давидов, 8. Греъм Кери, 9. Aнтъни Уот, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов (к), 16. Жанио Бикел, 18. Брадли Мазику, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов;

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 2. Стойчо Атанасов, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 28. Пламен Гълъбов;
Треньор: Любо Петрович.

-----------------------------------------------------------------------------
90 - Край на мача!

79 - Деян Христов направи добър пробив и навлезе близо до наказателното поле, но Бусато се разтегна максимално и отрази диагоналния му удар!

73 - Албентоса можеше да позволи на съперника да стигне до гол след груба грешка в защита, но Валентин Антов успя да покрие вересията му!

62 - ГОЛ ЗА ЦСКА! Интригата окончателно приключи, след като Тони Уот реализира втория си гол в мача, вкарвайки за 3:0!

55 - ГОЛ ЗА ЦСКА! "Червените" стигат до попадението чрез Тони Уот, който с глава засече центриране от фаул на Греъм Кери - 2:0!

46 - Начало на второто полувреме.

45 - Край на първото полувреме, което премина почти изцяло под доминацията на ЦСКА!

34 - Мазику също можеше да се разпише за ЦСКА след комбинация с Рубен Пинто, но ударът му мина близо до целта!

25 - Греда! Давидов можеше да вкара втория си гол за червените, но ударът му срещна гредата, след като офанзивният играч на ЦСКА получи подаване от Мазику!

20 - ГОЛ ЗА ЦСКА! Денис Давидов бележи за столичани! Руснакът се възползва от подаване на Отабор и с хубав удар от дъгата пред наказателното поле откри резултата - 1:0!

7 - Двата отбора си размениха по едно положение в първите минути на срещата, но Минков и Антов пропуснаха да се разпишат.