ЖАЛКО! Петрова и Начева останаха извън финала на троен скок в Доха

Нормативът от 14,30 се оказа непосилен за българките

Българското участие на Световното първенство по лека атлетика в Доха прикклчи! Последните ни две атлетки Габриела Петрова и Александра Начева не успяха да преодолеят квлалификацията в тройния скок и останаха извън финала.

Петрова записа 13,98 м и се нареди 16-а, докато Начева преодоля доста по-скромните 13,05 м, които й отредиха последното място в квалификацията.

Норматинът беше 14,30 м. Те бяха по силите на едва пет атлетки. Останалите влязоха във финала с по-слаби постижения.

За Габриела Петрова това беше трето сСветовно първенство. Най-доброто й класиране е от Пекин 2015, когято стана четвърта с 14.66 м – личен рекорд и до днес. Преди две години в Лондон тя отново не успя да се класира за финал. Този сезон тя има постижение от 14.22 м. Петрова пропусна Балканиадата в Правец преди месец заради травма.

Световната шампионка за девойки от миналата година Начева пък дебютира на планетарен форум за жени. Това лято тя има 14.13 м, а личният й рекорд е 14.18 м.