ПОД ДЪЖДА И СТУДА В СОФИЯ: Славия надлъга Царско село с дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Галин Иванов наказа грешка в защитата на новака в efbet Лига

Славия спечели с 1:0 домакинството си на Царско село от 12-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение под дъжда в Овча Купел падна в 33-ата минута от дузпа, до която се стигна след груба грешка в отбраната на гостите. Галин Иванов вкара и донесе на тима си трите точки, благодарение на които Славия изпревари поне временно Черно море на седмото място. Белите имат 16, а варненци 15. Царско село остава на 11-а позиция с 9 т.

Гостите първи можеха да ударят. В 5-ата минута Родни Антуи отне топката от Петър Патев и подаде към Венцислав Христов. Нападателят обаче не успя да преодолее вратаря на Славия. Малко след това Георги Минчев засече центриране в наказателното поле, но Георги Георгиев спаси.

В 23-ата минута се отвори шанс и пред играчите на Славия. Цветелин Чунчуков стреля с глава, но Джони Пласид демонстрира отличен рефлекс, и извади топката в ъглов удар.

Десет след това грешка в защитата на Царско село доведе до дузпа в полза на "белите". Цветелин Чунчуков открадна топката под носа на Густаво Карбониери и Джони Пласид, които не се разбраха кой да играе с нея. Националът на Хаити се хвърли в краката на нападателя на "белите" и го фаулира, а съдията Георги Димитров посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби капитанът Галин Иванов, който не сбърка – 1:0.

Две минути след началото на втората част Венцислав Христов можеше да изравни. Той си освободи добра позиция за стрелба, но ударът му мина на сантиметри от долния десен ъгъл на вратата на Георгиев.

В 62-ата минута Реян Даскалов шутира, но над вратата. В 72-ата Джони Пласид трябваше да напусне собственото си наказателно поле, за да пресече топката преди да стигне до играч на Славия.

Десет по-късно резервата Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар право в стената. Последва нов шут, но този път в ръцете на вратаря на домакините Георгиев.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Славия: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Славчо Шоколаров, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 33. Галин Иванов, 9. Цветелин Чунчуков

Ст. треньор: Златомир Загорчич

Царско село: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 2. Густаво Карбониери, 4. Ивайло Марков, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 20. Серкан Юсеин, 22. Венцислав Христов, 10. Георги Минчев, 11. Родни Антуи

Ст. треньор: Никола Спасов