Феро започна с победа начело на Ботев (Пд) в повторния си дебют

"Канарчетата" надвиха Царско село в контрола, изиграна на базата в Коматево

Ботев (Пловдив) на Ферарио Спасов започна с победа, макар и в контрола. Пловдивчани победиха Царско село с 3:1 в приятелски мач, провел се на базата на “канарчетата” в Коматево.

Срещата бе неофициален повторен дебют за наставника Ферарио Спасов, заменил Желко Петрович на треньорския пост. Именно срещу Царско село Желко Петрович допусна поражение с 0:2 в началото на месец август.

В 5-ата минута гол за тима на Царско село бе отменен заради засада.  В 11-ата минута Ботев откри резултата. Дълго подаване, наглед безобидно, бе подценено от защитник на Царско село. Филип Филипов открадна топката, напредна, след което преодоля стража Мартин Димитров и вкара във вратата.

Стражът на Ботев трябваше да се намесва при опасен изстрел на Антон Карачанаков от пряк свободен удар в 40-ата минута. В заключителните минути на първата част младокът Никола Илиев засече центриране на Еберт Кардосо от левия фланг, но топката излезе в аут.

С началото на второто полувреме наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи доста промени в състава. В 55-ата минута тимът на Царско село организира добра атака, завършила с удар над вратата. "Канарчетата" стигнаха до втори гол във вратата на "царете". Този път точен за Ботев бе влезлият на почивката Фернандо Виана. Бразилският нападател превърна в гол добро центриране на Лазар Марин от левия фланг.

В 71-ата минута Мартин Димитров се отчете с добро спасяване. Четири минути по-късно гостите намалиха изоставането си с гол на Андерсон. Нападателят получи добро подаване в дълбочина зад гърба на защитата на "канарчетата" и преодоля лесно Георги Аргилашки.

В 81-ата минута юношата на Ботев (Пд) Петър Итов отбеляза прекрасен гол. Младокът стреля от движение извън границата на наказателното поле, а ударът му придоби такава парабола, че стражът Димитров нямаше никакъв шанс да се намеси. Така Ботев започна с успех при новия-стар наставник Ферарио Спасов.

БОТЕВ - ЦАРСКО СЕЛО 3:1
1:0 Филип Филипов (11)
2:0 Фернандо Виана (63)
2:1 Андерсон (75)
3:1 Петър Итов (81)

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона