Шоу на Галчев качи Септември на върха във Втора лига! (ВИДЕО)

Драматичен финал на дербито, отмениха редовен гол на Локомотив София

Септември спечели с 2:1 дербито срещу Локомотив Сф и поведе в класирането на Втора лига. Тимът на Милен Радуканов изпревариха с една точка ЦСКА 1948, като вчера загуби с 2:3 от Кариана.

В герой за Септември се превърна Борис Галчев, който изнесе поредното си представление. Той първо вкара феноменален гол, а след това беше в основата и на атаката за второто попадение на тима му.

Локомотив остава на четвърто място с 21 точки, колкото има и трети Монтана, който обаче спечели директния двубой.

Домакините от Септември започнаха по-добре мача и пробваха няколко опасни удара, но вратарят Ивайло Василев бе на мястото си. Постепенно Локомотив изравни играта и също пробва няколко атаки, с които да застраши Валентин Галев.

Септември поведе в 34-ата минута. Тогава Борис Галчев изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Страхотният му удар се оказа непосилен за вратаря Ивайло Василев - 1:0.

В 59-ата минута Локомотив бе близо до изравняване. Резервата Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но силният му шут се отби в горната греда на Галев.

В ответната атака Преслав Йорданов пропусна на убие интригата. Негов удар с глава мина встрани от вратата. 6 минути след това Владимир Николов пропусна чудесна възможност след центриране на Галчев от фаул.

Домакините стигнаха до втори гол в 79-ата минута. Иван Тилев вкара след отлична атака на домакините започната от Галчев и преминала през Иван Тилев.

Драмата обаче предстоеше. Минута преди края на редовното време Педро Ферари върна едно попадение с фантастичен удар извън наказателното поле. Секунди по-късно гол на Светослав Диков беше отменен неправилно заради засада. Това предизвика негодувание по трибуните. Стигна се дори до разправия между ръководствата на двата тима.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 1. Валентин Галев, 8. Борис Галчев, 2. Александър Башлиев, 7. Георги Русев, 26. Мариян Иванов, 9. Преслав Йорданов, 3. Румен Сандев, 17. Спас Георгиев, 16. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 19. Владимир Николов

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 23. Мартин Василев, 15. Неманя Иванов, 4. Мики Орачев, 33. Том, 10. Илиян Стефанов, 22. Владимир Семерджиев, 12. Шоко, 18. Светослав Диков, 77. Цветомир Вачев