СТАРА ЗАГОРА НАСТРЪХНА: "Оставка" след 1:2 от Славия (СНИМКИ+ВИДЕО)

Берое напусна топ 6 за сметка на "белите", тежки дни за Томаш и компания

В последния мач от 13-ия кръг на efbet Лига Славия спечели гостуването си на Берое в Стара Загора с 2:1.

След много скучно първо полувреме, което не се запомни с почти нищо, двата отбора изиграха коренно различна втора част, в която си отбелязаха всички попадения. По-ефективни бяха гостите, които с успеха си се изкачиха в топ 6.

Феновете в Стара Загора резонно не останаха доволни от играта на своите любимци, които имат само една победа в последните четири мача и по посока на треньорите се чуха и викове "Оставка!"

В 14-ата минута дойде първото по-интересно положение, като след удар на Яя Меледже и последвал рикошет в тялото на Мартин Камбуров Берое можеше да поведе в резултата, но топката прелетя над напречната греда.

Малко преди половин час игра Вандерсон проби добре по левия фланг и опита успореден пас по земя в наказателното поле, но Милен Гамаков подложи крак и изчисти.

В заключителните минути на първата част Галин Иванов и Георги Йомов разиграха добре, като се стигна до ъглов удар в полза на "белите". От корнера обаче футболистите на Славия не успяха да се възползват по най-добрия начин, а двата тима се оттеглиха на почивка, без да си нанесат точен удар през първите 45 минути.

Второто полувреме започна отлично за гостите. Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле от ъгловото флагче, Георги Ангелов изчисти в първия момент, но топката попадна на гърдите на Георги Йомов. Футболистът на Славия показа добра техника и с удар от въздуха прониза Душан Перниш за 0:1.

В 67-ата минута обаче Берое изравни с първия си точен удар. Мартин Камбуров намери Рубен Бригидо на фланга, а техничният футболист центрира в наказателното поле, където Иван Минчев успя да насочи топката с глава в обратния ъгъл за 1:1.

Равенството се запази точно седем минути и още в 74-ата минута Галин Иванов отново изведе Славия напред в резултата. Центриране на Христо Попадийн намери Радослав Кирилов в наказателното поле. Крилото опита да овладее, но вместо това поднесе топката на крака на Галин Иванов, който с мощен удар вкара топката за втори път във вратата на Берое.

В края на мача Мартин Камбуров стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев успя да спаси със страхотен плонж.

Така с трите си точки Славия се изкачи на шестото място вече с 19 пункта, докато Берое е с една по-малко на осмата позиция.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10. Вандерсон, 14. Меледже, 18. Петко Цанков, 25. Георги Ангелов, 28. Рубен Бригидо, 59  Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 8.  Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 11. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев, 35. Георги Йомов, 33. Галин Иванов