Левски Лукойл започна със загуба в Европа

С 16 точки за българския тим завърши Йордан Минчев

Левски Лукойл претърпя поражение със 68:81 при гостуването си на Цмоки Минск в първи мач от група F на турнира ФИБА Къп.

"Сините" показаха доста разконцентрира. 20 грешки и доста пропуски във важни моменти наклониха везните, въпреки че до последно българите имаха своите шансове.

Началото на мача премина под диктовката на домакините, а основна заслуга имаха Бранко Миркович и Доминъс Бърнет. Последва раздвижване в редиците на българите чрез Йордан Минчев и Райън Райт, но до края на периода техните съперници не отстъпиха водачеството и си изградиха аванс от 9 точки.

Беларусите не изпуснаха контрола върху събитията на паркета в началото на втората част, а преднината им успя да придобие двуцифрени измерения, като Бърнет отново напомни за себе си. „Сините“ не се примириха и надигнаха глава с помощта на Куан Чийтъм, Чавдар Костов и Минчев, за да се доближат при 41-49 на голямата почивка.

След прекъсването Минчев и Костов продължиха да дават тон на гостите, но тимът от бившата съветска република запази комфортния си аванс. Впоследствие щафетата от своите съотборници поеха Брандън Йънг и Чийтъм, които доближиха вицешампионите на България до 5 точки преди последната четвърт.

Българиге се надигнаха в заключителната част, когато солови акции на Христо Захариев, Чийтъм и Минчев редуцираха пасива им до 4 точки по-малко от 3 минути до края. В този момент Бърнет за пореден път се прояви и запали искрата за домакините, които удържаха победата.

Със 16 точки за българския тим завърши Йордан Минчев, 12 добави Куан Чийтъм, а по 10 - Чавдар Костов и Брандън Йънг.

Доминес Бърнет вкара 19 за Цмоки, а с 14 точки и 6 асистенции завърши Бранко Миркович. Алекс Гаврилович се отчете със 7 точки.

На 30 октомври „сините“ ще бъдат домакини на Киев, докато баскетболистите на Ростислав Вергун ще приемат Днипро.