КОШМАРЪТ ПРОДЪЛЖАВА: Ботев Пд не можа да бие и Арда! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора си размениха по един гол за 90 секунди, пловдивчани остават предпоследни

Ботев Пд не успя да запише победа в седми пореден мач от efbet Лига. "Жълто-черните" направиха 1:1 с Арда в "Коматево" и поне прекъснаха серията си от пет загуби. Последният им успех пък е от 24 август, когато спечелиха с 2:1 срещу Витоша Бистрица.

Смяната на Желко Петрович с Ферорио Спасов определено внесе импулс в изявите на Ботев, но "канарите" засега остават на предпоследното място в красирането.

Домакините първи стигнаха до голова възможност. В 13-ата Тодор Неделев центрира от корнер, Димитър Пиргов изпревари Зоран Гаич и нанесе удар с глава, който премина покрай гредата. Две минути по-късно Станислав Шопов пусна добро извеждащо подаване към Фернандо Виана. Бразилецът избяга от защитата на Арда, но стреля слабо и Иван Караджов нямаше проблеми да блокира удара.

В 24-ата минута Радослав Василев се възползва от грешка на "канарчетата" при изнасянето и шутира силно към вратата на Янко Георгиев. Изстрелът на нападателя премина на сантиметри от десния страничен стълб. Осем след това Янко Георгиев успя да избие мощен удар на Матеус Леони.

Станислав Шопов опита да изпроси дузпа за Ботев в 36-ата минута. Главният съдия Драгомир Драганов обаче показа жълт картон на младока за симулация.

Ботев поведе в резултата с гол на Фернандо Виана в 63-ата минута, който вкара с глава след добро центриране на Филип Филипов. Радостта на “канарчетата” обаче около 90 секунди, след което Иван Коконов изравни. Деян Лозев опита удар, но топката попадна в краката на Коконов, който бе непокрит и о не пропусна - 1:1.

Последва нов опасен шут към вратата на Георгиев. Този път Илиша Сам можеше да отбележи, но стреля силно в аут. В 78-ата минута Иван Караджов спаси вратата си и равенството при удар на Марко Перван с глава от няколко метра. Кристиан Димитров на втора греда върна много добре топката към своя съотборник, който не успя да нанесе силен удар.

В 88-ата минута Атанас Стоименов центрира на главата на Фернандо Виана, който се пребори във въздуха с Илиас Хасани, стреля към вратата, но Караджов за пореден път бе на висота и блокира удара.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 17. Балтанов, 22. Перван, Д. 23. Тонев, 8. Неделев, 14. Шопов, 92. Виана

Резерви: 33. Аргилашки, 2. Перейра, 6. Ничев, 18. Терзиев, 25. Работов, 27. Василев, 39. Стоименов
Треньор: Ферарио Спасов

АРДА: 1. Караджов, 5. Гаич, 24. Хасани, 25. Леони, 6. Рандъл, 33. Девлин, 20. Лозев, 30. Аморим, 8. Ховсепян, 99. Василев, 17. Коконов

Резерви: 91. Банков, 27. Мартинов, 71. Крумов, 10. Осман, 11. А. Георгиев, 15. Мартинс, 45. Сам
Треньор: Стамен Белчев
-----------------------------------------------------------------------------------