НИЩО НОВО! Лудогорец с осма поредна победа по пътя към Деветата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се бори здраво и откри резултата в Разград, но не издържа

Шампионът Лудогорец победи с 3:1 Берое за осмия си пореден успех в efbet Лига. Двубоят беше белязан от завръщането на Димитър Димитров в Разград. Припомняме, че новият треньор на Берое изведе "орлите" до шампионската титла преди година и половина.

Тази вечер избраниците му започнаха отлично, повеждайки в резултата. Точен в шестата минута беше Ибрахима Конте. След това обаче играчите на Лудогорец демонстрираха класата си и стигнаха до обрата.

За тима на Станислав Генчев се разписаха Вандерсон в 21-ата минута, Клаудиу Кешерю в 52-ата и резервата Якуб Шверчок в 80-ата. Така "орлите" успяха да вдигнат самочувствието преди гостуването на Еспаньол за Лига Европа в четвъртък.

С прибавените три точки Лудогорец дръпна със 7 пред преследвачите Левски и Локомотив (Пловдив), които ще играят мачовете си от 15-ия кръг през седмицата. "Орлите" имат 39, a "сините" и "смърфовете" - по 32. Берое, който допусна първа загуба при Димитър Димитров, остава седми в класирането с 21 точки в актива.

СЪСТАВИ:

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 20. Козмин Моци, 44. Яцек Горалски, 84. Марселиньо (к), 88. Вандерсон, 90. Рафаел Форстър, 92. Джоди Лукоки

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 17. Ибрахима Конте, 19. Александър Василев, 21. Зоран Йосипович, 28. Рубен Бригидо, 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

ЧАТ-КОМЕНТАР

90+3 мин. Край на мача! Победа за Лудогорец.

90 мин. Добавеното време е 3 минути.

84 мин. Последна смяна и за Берое. Излиза Бригидо, влиза Ненов.

82 мин. Смяна в Лудогорец. Влиза Анисе, излиза Горалски.

80 мин. Швиерчок направи резултата 3:1, след като матира Перниш, а асистенцията дойде от Вандерсон.

70 мин. Вандерсон се впусна в атака към вратата на Берое отляво, Лукоки прати топката в аут.

69 мин. Смяна в Лудогорец. Излиза Марселиньо, влиза Дяков.

65 мин. Якуб Швиерчок стреля, но пропуска целта.

64 мин. Смяна в Берое. Влиза Камбуров, излиза Йосипович.

59 мин. Смяна в Лудогорец. На мястото на Кешеру, влиза Швиерчок.

52 мин. ГОЛ! Лудогорец прави пълен обрат - 2:1! Кешерю отбеляза с глава след центриране на Стефан Баджи отдясно, румънецът успя да прехвърли Перниш, като топката срещна дясната греда на вратата на Берое и след това влетя в мрежата.

46 мин. Начало на второто полувреме!

45+1 мин. Край на първото полувреме.

37 мин. Марселиньо предостави за Вандерсон, той стреля от непосредствена близост, стражът на Берое се намеси перфектно.

26 мин. Клаудиу Кешеру стреля с глава към противниковата врата, но ударът му пропуска целта.

21 мин.  Вандерсон бележи и резултатът вече е равен.

18 мин. Жълт картон за централния защитник на Берое Ахмед Тоуба, който попречи на Пламен Илиев да вкара топката в игра и логично беше санкциониран.

7 мин.  Домакините искат нарушение на Кешерю, който беше спрян от Александър Василев пред наказателното поле на Берое, съдията Радослав Гидженов остави играта да продължи.

6 мин. Гол! Ибрахима Канте дава преднина на Берое с попадението си на Лудогорец Арена.

5 мин. Джоди Лукоки вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

3. мин. Сисиньо е предупреден официално.

1. мин. Начало на мача!