КАТАСТРОФА!!! Комичен Лудогорец падна с 0:6 от Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион стигна дъното в Барселона, френски джендър-съдия се постара за това

Еспаньол нанесе една от най-тежките загуби на Лудогорец в Евротурнирите. "Папагалчетата" разбиха "орлите" с 6:0 у дома в мач от група "Н" на Лига Европа.

Двубоят се разви изключително тежко за българския тим. Още в 4-ата минута Мелендо откри резултата. В 12-ата минута Рафаел Форстър бе изгонен. В 19-ата минута Луис Лопес удвои. В 36-ата минута Матиас Варгас вкара дузпа, при която Яцек Горалски бе изгонен.

През втората част домакините вкараха още три попадения. Разписаха се Виктор Кампусано (52), Адриа Педроса (73) и Факундо Ферейра (76).

В 11-ата минута Рафаел Форстър беше изгонен с директен червен картон. Бразилският защитник фаулира Кампусано, който се озоваваше сам срещу Пламен Илиев. Съдията Франсоа Летесие беше категоричен в решението си и отстрани Форстър от игра.

В 19-ата минута резултатът стана 2:0. При центриране от ъглов удар Илиев не успя да избие топката, а на далечната греда Кешерю увисна и позволи на Луис Лопес да отбележи отблизо с глава.

В 34-ата минута ситуацията за Лудогорец се усложни още повече. Българският шампион остана с девет човек. Гуралски блокира с ръка удар на Матиас Варгас по посока на вратата. Съдията от Франция Франсоа Летесие отсъди дузпа и показа втори жълт картон на поляка. Варгас реализира, макар че Пламен Илиев беше много близо до спасяване - 3:0.

До почивката вратарят на националния ни отбор спаси няколко ситуации и не позволи на "папагалчетата" да стигнат до още по-изразителна преднина. При едно от положенията, след силен удар на Мелендо, Илиев изби топката в гредата, която се оказа последната преграда пред четвъртия гол.

Заради червените картони Станислав Генчев взе решение да пусне в игра Джорджан Икоко и Абел Анисе, за да заздрави защитата. Сменените пък бяха Марселиньо и Кешерю.

Така испанският тим събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато разградчани остават втори с 6 пункта.

-----------------------------------------------------------------
ЕСПАНЬОЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0

Еспаньол:
13. Диего, 6. Лопес, 14. Мелендо, 17. Вия, 18. Корчия, 20. Еспиноса, 22. Варгас, 23. Гранеро, 24. Калеро, 26. Лозано, 31. Кампусано
Резерви: 1. Прието, 3. Педроса, 7. Ву, 9. Ферейра, 10. Дардер, 15. Д. Лопес, 34. Гомес

Лудогорец:
23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 25. Баджи, 28. Кешеру, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 90. Форстър, 92. Лукоки
Резерви: 33. Ренан, 10. Швиерчок, 12. Анисе, 13. Чибота, 18. Дяков, 22. Икоко, 30. Моци
------------------------------------------------------------------

ЧАТ-КОМЕНТАР:

90+3 мин. Край на мача!

89  мин. Фернандо Калеро засече топката с глава, пращайки я в напречната греда.

77 мин. Светослав Дяков влиза в игра, Вандерсон излиза.

76 мин. ГОЛ за Еспаньол! Факундо Ферейра е точен. Аржентинският нападател получи извеждащ пас и копна топката над Илиев

74 мин. ГОЛ за Еспаньол! След центриране отдясно топката стигна до Педроса, който пое кълбото и от малък ъгъл вкара за 5:0.

73 мин. Ву Лей заменя Мелендо.

67 мин. Гранеро насочи топката към далечната греда, но Лукоки успя да отклони кълбото, което излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Вийя бе оставен сам и стреля с глава, но Илиев се намеси блестящо.

58 мин. Удар от далечна дистанция на Лосано минава над вратата.

52 мин. Гол за Еспаньол! Кампусано бележи. Варгас подаде към Мелендо, който с прехвърлящ пас намери Кампусано. Нападателят стреля в далечния ъгъл и остави без шансове Илиев.

46 мин. Педроса влиза на мястото на Еспиноса.

46 мин. Начало на втората част!

45+2 мин. Край на първата част!

41 мин. Мелендо получи топката и нанесе удар от близка дистанция. Илиев реагира блестящо, след което топката удари гредата.

39 мин. Анисе заменя Кешеру.

38 мин. Гранеро намери Варгас в наказателното поле. Аржентинецът стреля силно от около 10 метра, но над вратата.

36 мин. ГОЛ за Еспаньол! Матиас Варгас бележи от дузпа. Аржентинецът насочи топката в долния ляв ъгъл, топката мина под плонжа на Илиев и влезе във вратата.

35 мин. Втори жълт картон за Горалски! Полякът спря с ръка в наказателното поле удар към вратата на Илиев.

33 мин. Вийя центрира отдясно, топката се отклони от Недялков и стана трудна за вратаря, но той се справи.

25 мин. Жълт картон за Горалски.

20 мин. Икоко влиза на мястото на Марселиньо.

19 мин. ГОЛ ЗА Еспаньол! Луис Лопес се разписа! Централният защитник бе изпуснат от Кешеру след центриране от корнер и на далечната греда с глава вкара за 2:0.

12 мин. Червен картон за Фортстър! Бразилецът загуби топката от Кампусано, който излизаше сам срещу вратаря и го фаулира.

4 мин. ГОЛ ЗА Еспаньол!!! Оскар Мелендо бележи! Гранеро овладя топката отдясно и намери Мелендо в наказателното поле. Халфът бе оставен непокрит от Марселиньо и с удар от няколко метра не остави шансове на Илиев.

1 мин. Начало на мача!