БРАВО! Левски с ценна победа в Европа (СНИМКИ)

„Сините“ надиграха лидера в групата Цмоки Минск

Баскетболният отбор на Левски Лукойл постигна ключов успех в група F на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Тимът на Константин Папазов спечели у дома срещу Цмоки Минск със 75:64 (20:16, 18:12, 18:16, 19:20).

Така „сините“ постигнаха втори пореден триумф, след като започнаха турнира с две поражения.

Гостите от Беларус вкараха първите две точки в столичната зала „Универсиада“, но серия от седем поредни изстреля Левски Лукойл напред в резултата.

След това българите не позволиха на съперника да си върне лидерството до края на частта. След 10 минути баскетбол в столичната зала “Универсиада” домакините водеха с 4 точки - 20:16. Нови седем точки без отговор изведоха “сините” напред с двуцифрена разлика за първи път в двубоя при 27:16, а до почивката Цмоки така и не успя да свали разликата под 10 точки. На полувремето Левски Лукойл бе напред с 38:28

Серия от 10-4 върна шансовете на гостуващия тим след четири минути игра в третата четвърт и намали дистанцията между двата отбора само до точка - 40:39. Българите обаче отговориха силно и завършиха частта стабилно, за да поведат отново с двуцифрен аванс при 56:44 след 30 минути. В оставащите 10 минути баскетболистите на беларуския шампион на няколко пъти сваляха изоставането си, но нямаха сили за обрат, а това означаваше втора поредна победа за българския тим след 75:64.