Отличен Краев поведе Жил Висенте към успех над Спортинг (Лисабон)!

Българският нападател откри резултата за своя тим при победата им с 3:1

Португалският Жил Висенте с българския национал Божидар Краев в състава си постигна значима победа с 3:1 над един от грандовете в страната Спортинг (Лисабон).

Българинът изигра ключова роля за успеха на своя тим, след като отбеляза първото попадение рано в мача и остана на терена пълни 90 минути.

Домакините показаха много по-добра игра в първите минути, като още в 3-та Сандро Лима отправи силен изстрел в обсега на Максимилиано.

В следващата си атака Висенте откриха чрез Краев. Лима измъкна топката отляво след груба грешка на защитник на Спортинг, навлезе в наказателното поле и пусна към непокрития Краев, който овладя и прати топката в мрежата за 1:0.

Малко след половин час игра българският нападател получи и жълт картон за по-груб фаул.

В дългото продължение на първата част гостите все пак стигнаха до изравняване след непрестанните си атаки в края на полувремето. Точен беше Вендел, получил отличен пас от Бруно Фернандеш и от движение прати топката във вратата на Жил Висенте.

Домакините обаче не преклониха глава, а напротив - само десет минути след почивката Сандро Лима за 2:1 от дузпа, дадена за нарушение срещу Барайе.

Дълбоко в добавеното време на мача Закария Наиджи оформи и крайното 3:1, след като в мълниеностна контраатака проби сам в наказателното п и матира Максимилиано.

Така Висенте се изкачи до седмото място с днешния успех, докато Спортинг са четвърти вече на цели 13 точки от върха. Изоставането на Краев и компания от лисабонци пък стана вече само четири точки.