КЪСНА ДРАМА ЗА АТЛЕТИКО: Геният на Меси блесна и в дъждовен Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотен вратар и късмет помогнаха за успех на Барселона

Барселона спечели с късно попадение на неудържимия Лионел Меси дербито с Атлетико Мадрид от XV кръг на испанската „Ла Лига”.

Каталунците се наложиха трудно с 1:0 под проливния дъжд в испанската столица благодарение на аржентинския гений, а и на своя вратар Тер Щеген.

След успеха те са на върха в класирането заради по-добрата си голова разлика от големия съперник Реал Мадрид точно 17 дни преди „Ел Класико”.

До 18-и декември Барселона ще играе с Майорка, Интер и Сосиедад, като в неделя вечер имаше и късмет на стадион "Уанда Метрополитано".

На него се завърна напусналият това лято Антоан Гризман, който бе постоянно освиркван и почти незабележим пред 64 226 зрители.

Домакините имаха по-чистите положения в срещата и още в седмата минута удариха греда, а в 20-ата Тер Щеген успя да спаси с доза късмет опасен удар на Ермосо.

После колегата му Ян Облак отрази изстрел на Иван Ракитич, който замени Серхио Бускетс сред титулярите и се размина с втори жълт картон в мача.

Малко преди почивката Тер Щеген напарви ново впечатляващо спасяване, а почти веднага след това Жерард Пике нацели гредата след корнер.

Така почивката дойде при нулево реми.

Втората част започна с далечен удар на Гризман, последва добра атака и шут на Меси от 20-ина метра, както и изстрел на Суарес, спасен от Облак.

Дербито вървеше към нулево равенство до 86-ата, в която Лео Меси го реши след страхотна комбинация със Суарес.

Аржентинецът, който според информациите ще спечели след часове шестата си „Златна топка”, напредна по десния фланг и подаде към уругваеца, който веднага му върна. Последва фамозен фалцов удар, донесъл минимална победа на Барселона.

След нея каталунците събраха 31 точки, колкото има и Реал Мадрид, докато Атлетико е шести с 25 в своя актив.