СМРАЗЯВАЩ ТРИЛЪР НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО! Царско село се спаси след 0:2 до 89-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Етър пропусна "нарисувана" победа сред мъгла и лед в полите на Витоша

Царско село се добра до точка в последната минута в домакинския си мач с Етър, който завърши при резултат 2:2. Двубоят, който бе първи за 19-ия кръг на efbet Лигата, се развиваше отлично за „болярите“, но те изпуснаха победата в рамките на четири минути. Великотърновци се възползваха от две грешки на домакините в началото на втората част, като първо точен бе Милчо Ангелов в 55-ата, а Дино Мартинович също се разписа пет по-късно.  В края на двубоя драмата стана пълна - Бахамбула върна един гол в 89-ата, а „царете“ успяха да стигнат поне до частичен обрат в третата минута от добавеното време, когато Карбониери отбеляза с глава след пас на Дамиен Мари. След равенството Етър има вече в актива си 18 точки, но остава на 10-ата позиция. Царско село пък е 12-и с 16 точки, като в четвърти пореден мач няма победа.

Играта бе равностойна през първите 45 минути, но за съжаление двата тима подходиха прекалено предпазливо и головите положенията почти изцяло липсваха.

Най-чистата ситуация бе пред вратата на домакините в 23-ата минута. Дино Мартинович бе изведен отдясно, но двама бранители го покриха и трябваше да комбинира с влизащия на скорост Милчо Ангелов, който засече в движение, но прати във вратаря на Царско село. Това бе и единственият удар в посока вратата на домакините преди почивката.

В 31-ата минута Реян Даскалов намери Венцислав Христов с наказателното поле на Етър, той овладя с гръб към вратата, след което пробва атрактивна задна ножица, но точността му убягна и изкара в аут.

След почивката играта бе допълнително затруднена от падналата мъгла на стадиона.

В 55-ата минута „болярите“ откриха резултата с бърза контра. Бахамбула загуби в центъра и топката бе пусната надясно за Милчо Ангелов, Пласид излезе да поркие ъгъла си, но седмицата на гостите го преодоля с техничен удар към далечния ъгъл.

Пет минути по-късно великотърновци удвоиха аванса си. Милчо Ангелов се възползва от тромави действия на Серкан Юсеин и отне топката, последва бърз пас за Ковачев, който центрира отляво в пеналта, а Дино Мартинович нямаше проблем от няколко метра да отбележи за 2:0.

Домакините се хвърлиха в атака, търсейки гол, с който да се върнат в мача, но отбраната на Етър се справи с щурма на „царете“. В 73-ата гостите бяха близо до трети гол, но Мартинович стреля близо до десния страничен стълб при скоростна контраатака.

Офанзивата на домакините даде желания резултат едва в 89-ата минута. Антуи отправи силен удар извън пеналта, топката се отби в Боджадж и попадна в Бахамбула, който с плътен шут прати в мрежата зад Христо Иванов.

Попадението вдъхнови домакините, които извоюваха точка в последната минута от добавеното време – Дамиен Мари центрира в наказателното поле, където Карбониери с точен удар с глава оформи крайното 2:2.

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона