В СПЕКТАКЪЛ НА "РЕД БУЛ АРЕНА": Ливърпул срази Залцбург с два гола за една минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" продължават на 1/8-финалите, австрийците ще играят в Лига Европа през пролетта

С два гола в разстояние на само една минута Ливърпул победи Залцбург в последен мач от от група "Е" на Шампионска лига. Двата отбора сътвориха страхотен спектакъл на "Ред Бул Арена", а успехът класира "червените" за 1/8-финалите на надпреварата. Ливърпул завърши на първо място с 13 точки, втори е Наполи с 12. Италианците също се класират за следващата фаза, а Залцбург, който завърши трети със 7 точки ще играе в Лига Европа през пролетта.

Ливърпул нанесе своя удар след почивката, когато първо се разписа бившият футболист на домакините Наби Кейта, а след това и Мохамед Салах.

Двубоят започна шеметно. Домакините се хвърлиха в атака, но Вирджил ван Дайк се справи с пробив на Холанд, а Алисон спаси силен изстрел на Мвепу. Ливърпул отговори с хубава атака през центъра и пропуск на Салах.

В 7-ата минута Минамино шутира, но отново Алисон се намеси и отрази. Секунди по-късно напрежението се пренесе пред другата врата, където Мане опита фалцов изстрел, но топката излезе в аут.

Ливърпул имаше шанс да повече в 20-ата минута, когато пропусна три последователни възможности. Първо Станкович парира удара на Мане, след това шут на Кейта беше блокиран от съперников защитник, а накрая Александър-Арнолд прати топката високо над гредата. Последва контра на Залцбург, която завърши с изстрел на Хван, който обаче не затрудни Алисон.

В средата на полувремето Холанд шутира по диагонала, но Алисон за пореден път бе заел добра позиция. В 29-ата минута Салах се озова непокрит в наказателното поле, нападателят обаче не уцели вратата. Египтянинът можеше да открие и от пряк свободен удар, но пак бе неточен.

Малко преди почивката Холанд подаде към набралия скорост Минамино, който стреля покрай гредата. В добавеното време на първата част Салах изведе Кейта, но Станкович спаси и гостите стигнаха само до корнер.

След почивката Ливърпул до голова възможност. Отново Мохамед Салах обаче пропусна за гостите, след като в 48-ата минута беше изведен от Мане позиция, но не сполучи.

Десетина минути по-късно мърсисайдци най-после се добраха до попадение. Садио Мане осъществи отличен пробив по левия фланг, откъдето центрира, а включилият се в предни позиции Наби Кейта успя да се разпише с глава - 0:1.

Минута по-късно Ливърпул стигна и до второ попадение в мача. Мохамед Салах получи дълъг пас по десния фланг, а стражът на Ред Бул Станкович излезе извън наказателното си поле в опит да спре египтянина. Това се оказа грешно решение, а Салах успя от много малък ъгъл да насочи топката към отново опразнената врата - 0:2.

Шокът за Залцлбург се оказа прекалено голям и темпото драстично спадна. Все пак в 74-ата минута домакините можеха да върнат интригата. Опасен удар на Минамино беше се удари в негов съотборник. Минути след това от перфектна позиция в наказателното поле Салах пропусна да направи преднината на гостите класическа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЗАЛЦБУРГ: 1. Станкович, 6. Онгуене, 9. Хуан, 14. Шабошлай, 16. Юнузович, 17. Улмер, 18. Минамино, 30. Хоаланд, 39 Вьобер, 43. Кристенсен, 45. Мвепу

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 4. Ван Дайк, 5. Вайналдум, 6. Ловрен, 8. Кейта, 9. Фирмино, 10 Мане, 11. Салах, 14. Хендерсон, 26. Робертсон, 66. Александър-Арнолд