В ТЪРНОВО: Ботев Вр измъкна точка от Етър (ВИДЕО)

Домакините не можаха да бият в дебюта на Петко Петков, Сухия период за Тони Здравков продължава

Ботев Враца измъкна 1:1 при гостуването си на Етър от 20-ия кръг от efbet Лига. Двубоят стадион "Ивайло" беше дебют за треньора на Етър Петко Петков. Ботев Враца пък продължава да чака първият си успех под ръководството на Антони Здравков в efbet Лига след 3 поредни поражения и едно равенство.

Още в третата минута Илия Миланов беше сменен принудително, след като поручи удар в главата. Защитникът на Ботев беше откаран в болница. Удар с глава на Генов малко след това беше спасен от вратаря на домакините Христо Иванов. в 17-ата минута шут на Здравко Илиев от над 25 метра мина встрани от целта.

Етър поведе при първата си голова възможност. В 30-ата минута Яни Пехливанов вкара, след като беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите. Асистенцията беше на Милчо Ангелов, който проби по десния фланг, след което върна топката към съотборника си.

В 33-ата минута Доминик Янков имаше страхотна възможност да изравнявани. Иванов обаче извади топката в корнер. Шест след това домакините имаха претенции за дузпа. Флорент Боджадж проби и падна в пеналта. Сигнал за нарушение на правилата обаче не последва.

Седем минути след почивката Милчо Ангелов имаше уникален шанс да вкара втори гол за домакините, но пропусна сам срещу вратаря.

В 57-ата минута гостите изравниха. Юношата на Лудогорец Доминик Янков се възползва от грешка в защитата на Етър и опън мрежата зад Христо Иванов - 1:1.

В 65-ата минута блестяща проява на Христо Иванов не позволи на Петър Анасов да направи обрата пълен. Пет след това Симеон Мечев се опита да прехвърли вратаря на домакините, но ударът му се отби в напречната греда.

В 73-ата Иван Стоянов опита удар от въздуха, но не уцели вратата. Малко след това Христо Иванов изпусна топката след центриране на Иван Скерлев, но Здравко Илиев изчисти в корнер.

Осем минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като от игра беше изгонен Иван Михайлов, който спря бърза атака на Етър. Две преди края на редовното време гол на Милчо Ангелов от Етър беше отменен заради засада.

В добавеното време удар на Мирослав Будинов беше отразен от вратаря на домакините.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР:  1. Христо Иванов, 31. Красимир Станоев, 23. Александър Дюлгеров, 77. Дино Мартинович, 84. Здравко Илиев, 73. Иван Стоянов, 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов, 25. Крум Стоянов

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37.  Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 39. Деян Иванов, 8. Доминик Янков, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински