НА "АРМИЯТА": ЦСКА вкара четири и изпусна още толкова срещу Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Обезкървеният тим на гостите издържа едва 31 минути срещу "червените"

ЦСКА разби Дунав с 4:0 в последния си мач за годината. "Червените" изпуснаха да вкарат поне още толкова в домакинството си от 20-ия кръг на efbet Лига. Двубоят веароятно беше последен за треньора Милош Крушчич, а и за част от футболистите. "Армейците" ще зимуват на четвърто място. Дунав е на 11-а позиция.

Русенци пристигнаха в София тотално обезкървени, след като се разделиха с четирима основни футболисти, а Ахмед Ахмедов беше оставен извън групата, за да бъде запазен за бъдещия си тим, който е именно ЦСКА. Треньорът Людмил Киров беше напълнил групата с юноши и някой от тях получиха шанс за игра.

"Червените" бяха без Албентоса и Антов. Кристиян Малинов и Греъм Кери започнаха  титуляри, а Евандро остана резерва. Бразилецът виси с картони, а първият пролетен мач на тима е с Левски.

Двубоят срещу Дунав започна със закъснение от близо 20 минути заради проблем с осветлението на ст. "Българска Армия".

"Червените" натиснаха от самото начало и още в 4-ата минута можеха да поведат в резултата. Греъм Кери подаде към Али Соу в наказателното поле. Нападателят на домакините се освободи от Мартин Ковачев и стреля, но Макенджиев спаси. Три след това удар на Малинов мина високо над вратата. Националът не успя да уцели добре топката след пас на Отабор. В 12-ата Кери опита късмета си от над 20 метра, но вратарят на Дунав изби.

Кери не успя да се възползва от добро центриране на Мазуки в 20-ата минута, а пет по-късно и гостите погледнаха към вратата на ЦСКА. Изритана от Макенджиев топка стигна до Стефан Христов, който напредна отляво, финтира Турицов и нанесе силен удар, който Бусато изби. Топката стигна до Русанов, който не успя да я насочи във вратата на "червените".

Крепостта на Дунав рухна в 31-ата минута, когато Тиаго стреля от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в Ковачев и влезе във вратата за 1:0.

Последва неточен удар на Али Соу с глава след центриране на Кери от корнер. Кристиан Малинов на два пъти също не намериха целта. В 41-ата минута Гълъбов намери Турицов зад защитата на гостите. Десният бек елиминира вратаря с подаване към Соу, но гамбиецът не успя да насочи топката към вратата. Малко след това Соу пое топката в наказателното поле, справи се с Ковачев, след което преодоля Макенджиев, но Николов успя да изчисти топката преди нападателят да я прати във вратата.

В 51-ата минута Али Соу беше бе изведен зад отбраната на гостите, но прати топката над вратата. В 56-ата Тиаго стреля неточно с глава след центриране на Кери от корнер. Секунди по-късно пък Али Соу не успя да преодолее Макенджиев.

В 59-ата минута Али Соу вкара втори гол за ЦСКА. Рубен Пинто върна от аутлинията към нападателя, който този път не сгреши - 2:0! Девет след това Кери получи отличен извеждащ пас от Соу и нанесе неспасяем удар за 3:0!

С брилянтно изпълнение в 73-ата минута Рубен Пинто направи резултата 4:0. Португалецът получи топката в средата на терена, преодоля няколко защитници и с външен фалц от границата на наказателното поле вкара.

В игра за ЦСКА се появиха Томи Юрич и Тони Уот, но до нов гол не се стигна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто, 8. Греъм Кери, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 28. Пламен Гълъбов

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 77. Мaртин Костадинов, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 22. Михаил Милчев, 8. Свилен Щерев, 29. Кристиан Върбанов, 12. Фернандо Кавалканте, 17. Митко Русанов, 99. Стефан Христов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 Край на мача!

86 - Шут на Тони Уот минава покрай вратата

81 - Тони Уот влезе на мястото на Тиаго

73 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Рубен Пинто вкара след отличана солова акция!

71 - Томи Юрич смени Али Соу

68 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери се разписа. Той получи отличен извеждащ пас от Соу и нанесе неспасяем удар за 3:0.

66 - Димитров замени Русанов в състава на гостите

63 - Митко Митков влезе на мястото на Соломон-Отабор

59 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу бележи. Рубен Пинто върна от аутлинията към нападателя, който този път не греши - 2:0!

56 - Тиаго стреля неточно с глава след центриране на Кери от корнер

51 - Али Соу получи отличен извеждащ пас, но беше блокиран от Диян Димов и не можа да отправи точен удар. Топката мина над вратата на гостите

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

45 - Соу пое топката в наказателното поле, справи се с Ковачев, след което преодоля Макенджиев, но Николов успя да изчисти топката преди нападателят да я прати във вратата

41 - Гълъбов намери Турицов зад защитата на гостите. Десният бек елиминира вратаря с подаване към Соу, но гамбиецът не успя да насочи топката във вратата

35 - Удар на Малинов мина над вратата

34 - Кери центрира от Корнер, Соу засече топката с глава, но я прати встрани от вратата

31 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Удар на Тиаго от дъгата рикошира в съперников футболист и влезе в мрежата зад Макенджиев!

25 - Стефан Христов получи топката от Макенджиев, напредна, влезе в наказателното поле, финтира Турицов и стреля. Бусато отрази удара му, а при добавката Митко Русанов не успя да уцели опразнената врата

22 - Жълт картон за Свилен Щерев

20 - Мазику центрира в наказателното поле, там Кери се опита да засече топката, но нескопосаното му отиграване не създаде проблеми за вратаря на гостите

12 - Плътен удар на Греъм Кери от над 20 метра беше отразен от Макенджиев

7 - Удар на Малинов мина високо над вратата. Националът не успя да уцели добре топката след пас на Отабор

4 - Първа опасност пред вратата на гостите. Кери подаде към Али Соу, който се освободи от Мартин Ковачев и стреля, но Макенджиев спаси

2 - Опит за удар на Отабор от границата на наказателното поле е блокиран от футболист на Дунав