КРАЙ: Юнайтед счупи прокобата, удари „вълците“ за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ надвиха Уулвс за първи път след Фъргюсън, но загубиха голмайстора си преди дербито с Ливърпул

Манчестър Юнайтед постигна първата си победа срещу Уулвърхемптън след оттеглянето на сър Алекс Фъргюсън!

„Червените дяволи“ спечелиха с минималното 1:0 преиграването на мача от третия кръг на турнира за ФА Къп и се поздравиха с дебютен успех срещу „вълците“ от 2012 година насам.

Голмайсторът им Маркъс Рашфорд бе оставен на пейката, след като получи лека травма в своя мач №200 през уикенда, но влезе като резерва и отново се контузи, така че е под сериозен въпрос за неделното дерби с Ливърпул.

Иначе той се разписа на два пъти за шампионатния успех с 4:0 над Норич в събота и не бе сред титулярите в първия сблъсък срещу „вълците“ за ФА Къп.

На „Молиню“ английският национал се появи в 70-ата минута, ала заедно със съотборниците си не успяха да отправят нито един точен удар, докато сега Даниел Джеймс имаше страхотна възможност още в третата минута на „Олд Трафорд“.

Уелският национал бе изведен майсторски от Хуан Мата сам срещу вратаря, но опита да го заобиколи, а Джон Руди излезе и спаси.

След това силно по десния фланг заигра лятното попълнение на домакините Аарън Уан-Бисака, но не след дълго „вълците показаха зъби".

Те отговориха в типичен стил - с бърза атака, при която Адама Траоре намери Раул Хименес, чийто изстрел с левия крак обаче попадна в ръцете на Серхио Ромеро.

Малко по-късно защитата на домакините сгреши и Педро Нето вкара топката в мрежата им, но след разглеждане на ситуацията със системата ВАР голът бе отменен заради игра с ръка на Хименес при отнемането на топката.

Последва нова неточност в отбраната на „червените дяволи“, поправена от Виктор Линдельоф, който изчисти от голлинията.

След това Юнайтед заигра по-добре и овладя инициативата, но първо удар на Мата бе спасен от Руди, а последният направи важно спасяване и точно преди почивката.

Тогава стражът за втори път в срещата излезе очи в очи с Даниел Джеймс, изведен този път от Фред, но бързо се приближи и отрази удара му с рамо.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Домакините започнаха силно второто полувреме, но удари на Мата и Джеймс профучаха покрай целта.

Уулвърхемптън обаче заигра по-дълбоко в своята половина, което даде резултат и Юнайтед започна по-трудно да стига до добри ситуации.

Това накара наставникът Оле Гунар Солскяер да предприеме двойна смяна.

Джеймс и Грийнууд отстъпиха местата си на Андреас Перейра и Маркъс Рашфорд в 64-ата минута, а три по-късно Юнайтед поведе.

В 67-ата защитата на гостите не се ориентира добре и Антони Марсиал овладя топката, след което изведе в коридор Хуан Мата.

Испанецът напредна и технично прехвърли вратаря, за да вдигне на крака „Олд Трафорд“.

Десетина минути по-късно обаче публиката замлъкна, защото любимецът Маркъс Рашфорд седна на тревата и показа с жест, че не може да продължи.

Той бе заменен принудително от Джеси Лингард, а в 82-ата минута Рубен Невеш опита да вкара от движение след заучено изпълнение на ъглов удар, но прати топката над вратата.

В последните минути Андреас Перейра можеше да реализира второ попадение за домакините, но не успя да нанесе добър изстрел и така Юнайтед се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп.

В него отборът ще срещне победителя от мача между Уотфорд и Транмиър, който трябваше да се играе вчера, но бе отложен заради наводнен терен.

Манчестър Юнайтед – Уулвърхемптън 1:0

1:0 Хуан Мата 67

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ромеро, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Уилямс, Матич, Фред, Мата, Грийнууд, Джеймс, Марсиал;

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Руди, Коуди, Сайс, Дендьонкер, Ото, Дохърти, Невес, Моутиньо, Нето, Адама, Раул Хименес;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)