УНИКАЛНА ДРАМА! Милан с победен гол в 93-та минута (ВИДЕО)

80 000 на "Сан Сиро" видяха инфарктната развръзка в мача с Удинезе

Милан записа трети пореден успех във всички турнири, след като направи пълен обрат и победи с 3:2 Удинезе в среща от 20-ия кръг в Серия „А“. Двубоят не започна добре за играчите на Пиоли, които допуснаха попадение още в 6-ата минута след груба грешка на Донарума, от която се възползва Ларсен. Анте Ребич влезе след почивката и изигра ключова роля за победата на „Сан Сиро“. Хърватинът изравни в 48-ата, а Ернандес даде преднина на Милан в 71-ата. Ласаня върна равенството в 85, но в 93-ата отново Ребич бе точен за крайното 3:2. След успеха Милан се изравни по точки с 8-ия Парма. Удинезе остава 11-и с 24 точки.

Грешка на Донарума още в 6-ата минута на двубоя доведе до гол за гостите. Ласаня получи извеждащо подаване, стражът на Милан излезе да избие и се сблъска с нападателя, след което Янс Ларсен се възползва от шанса и прати в опразнената врата за 0:1.

Ибрахимович опита директен изстрел от фаул в 15-ата, но без особен успех.

В ответната атака Сема проби на левия фланг, последва пас за Ласаня, който от 10-ина метра отправи много мощен удар, но топката мина покрай сглобката на вратата.

Домакините имаха претенции за игра с ръка в пеналта на футболист на Удине, но реферът остана безмълвен в 24-ата минута.

Удинезе започна второто полувреме с опасна атака, при която Ласаня отправи удар по земя, но Донарума изчисти в корнер. Вратарят на Милан имаше много работа през вторите 45 минути, но с отличните си изяви успя да изкупи грешката при гола на гостите.

През втората част в игра на мястотото на Бонавентура влезе Анте Ребич, който бързо върна Милан в мача. В 48-ата Конти получи отдясно в наказателното поле, след което намери хърватина, който с точен удар върна паритета.

„Росонерите“ имаха нови претенции за дузпа в 52-ата, отново за игра с ръка, но реферът подмина и тази ситуация.

В 54-ата Донарума изби с една ръка силен шут на Ласаня, а две по-късно направи две поредни спасявания – първо след удар на Мандрагора от малка дистанция, след което и на изстрел на Окака извън пеналта.

В 71-ата домакините излезнаха напред в резултата. При центриране от корнер топката бе избита, а Тео Ернандес с прекрасно изпълнение от воле прати в долния ляв ъгъл за 2:1.

Ибрахимович имаше възможност също да се разпише и да сложи точка на спора в 84-ата, но след пас на Леао прати неточно покрай вратата.

Минута по-късно Удинезе изравни. Авторът на първия гол Ларсен направи прецизно центриране отдясно, а Кевин Ласаня прати с глава в далечния на вратаря ъгъл.

Нов обрат можеше да стане в 87-ата, когато Несторовски бе на чиста позиция, но прати покрай целта.

Домакините търсеха победата до самия край на двубоя и постигнаха своята цел в последната минута от добавеното време, когато Ребич стреля между няколко футболисти на Удине и отбеляза втория с гол, с което донесе трите точки за „росонерите“.