Ново шоу с марка "Роналдо" и Ювентус вече крачи с аванс на върха в Италия (ВИДЕО)

"Старата госпожа" победи с 2:1 Парма и Интер остана далеч на второто място

Шампионът на Италия Ювентус победи с 2:1 Парма в много важен за тима мач, с който увеличи аванса си на върха в Серия А. В мач от 20-ия кръг за пореден път Кристиано Роналдо беше главната движеща сила на "старата госпожа" към успех, след като отбеляза два гола, а беше близо и до хеттрик.

Домакините започнаха много активно, като с пропуски се отчетоха Кристиано Роналдо, Алекс Сандро и Аарън Рамзи.

В 21-ата минута Сандро принудително напусна терена, а на негово място се появи сънародникът му Данило. В 25-ата Роналдо пробва изстрел от малък ъгъл, като Луиджи Сепе изби в корнер.

След това нивото на игра спадна, но дойде 43-ата минута, когато Роналдо отправи поредния си изстрел, като този път топката рикошира в Матео Дармиан и приключи в мрежата на гостите за 1:0. Парма също даде жертва, тъй като веднага след гола се наложи Роберто Инглезе да бъде заменен от Андреас Корнелиус. В добавеното време шут на Рамзи по земя мина на сантиметри от далечната греда.

В 51-ата минута Данило отправи коварен шут от далечно разстояние, Сепи се намеси, а топката след това се удари в гредата и излезе в корнер. Само четири по-късно
"дуковете" също стигнаха до ъглов удар, при който Корнелиус надскочи Роналдо и с глава изравни резултата.

Португалецът обаче побърза да се реваншира и едва три минути по-късно върна аванса на "бианконерите" с втория си гол за вечерта след отлично взаимодействие с Дибала.

В 59-ата минута на терена се появи Гонсало Игуаин, който малко след това се отчете с пропуск.

Във финалните минути футболистите на Парма определено изпотиха домакините, като в 83-та топката бе спряна по пътя си към мрежата на Шчезни, след като полският страж остана неподвижен при скоростна атака на "пармалатите". В добавеното време Роналдо пропусна добър шанс да заформи хеттрик, но ударът му с глава бе неточен.

Така Ювентус събра 51 точки на върха и Интер остана далеч зад тях с 47, докато Парма все още е седми с 28 пункта.

Стартови състави:

Ювентус: Шчезни, Сандро, Бонучи, Де Лихт, Куадрадо, Рабио, Пянич, Матуиди, Роналдо, Рамзи, Дибала

Парма: Сепе, Дармиан, Якупони, Алвес, Галиоло, Ернани, Скосарела, Кучка, Кулошевски, Куртич, Инглезе