СРАМ НА „ОЛД ТРАФОРД“: Бърнли с първа победа от 1962 година насам! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед с конфузна загуба след страхотен гол на Джей Родригес, вече е на 6 точки от Челси

Манчестър Юнайтед допусна конфузна домакинска загуба с 0:2 от Бърнли в мач от XXIV кръг на Висшата лига и регистрира най-слабото си представяне след 23 шампионатни двубоя от 1990 година.

Гостите пък спечелиха на „Олд Трафорд“ за първи път от далечната вече 1962-ра насам и събраха 30 точки, като вече имат само с 4 по-малко от „червените дяволи“.

Те разочароваха своите привърженици и вече са на шест точки от четвъртия Челси, а освен това ще трябва да се справят още два месеца без голмайстора си Маркъс Рашфорд.

Последният определено липсваше в този мач, който допълнително увеличи напрежението върху наставника на домакините Оле Гунар Солскяер.

Той не може да разчита още на контузените Пол Погба и Скот Маткоминей, а в края бе изпратен от почти празен стадион.

Иначе Юнайтед започна по-добре срещата и като цяло имаше доста възможности, ала не се възползва и бе наказан от ефективните гости.

Първата чиста голова възможност в мача бе в 28-ата минута и се откри пред домакините.

Тогава Уан-Бисака проби по фланга и намери на чудесна позиция Хуан Мата, но испанецът не можа да улучи топката.

После и Дан Джеймс не успя от непосредствена близост да насочи с глава, а след това фрапантен пропуск направи Антони Марсиал.

Френският нападател бе изведен сам срещу вратаря, но се забави и позволи на защитник да блокира изстрела му.

Така се стигна до 39-ата минута, в която гостите изненадващо откриха резултата.

Нападателят им Крис Ууд вкара отблизо с удар от движение след статично положение - 0:1.

Попадението смути домакините и до почивката те не успяха да отговорят.

Скоро след нея пък бяха обезсърчени от истински шедьовър, дело на Джей Родригес.

Той направи двойно подаване с автора на първия гол, а после с мощен шут прати топката в мрежата след рикошет в горната греда.

След това на два пъти Марсиал стреля към вратата на Бърнли, а впоследствие и резервата Мейсън Грийнууд отправи опасен изстрел, но покрай целта.

Междувременно Мата пропусна от свободен удар, а в 90-ата минута влезлият от пейката Люк Шоу вкара гол, който обаче не бе зачетен заради нарушение в атака.

След поражението Юнайтед остава на петото място с 34 точки, докато Бърнли вече е 13-и с актив от 30.

Манчестър Юнайтед – Бърнли 0:2

0:1 Крис Ууд 39
0:2 Джей Родригес 56

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Джоунс, Уилямс, Матич, Фред, Мата, Перейра, Джеймс, Марсиал;

Бърнли: Поуп, Чарли Тейлър, Бен Мий, Тарковски, Лоутън, Макнийл, Уестууд, Джак Корк, Джеф Хендрик, Крис Ууд, Джей Родригес;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)