Хебър отнесе Левски по пътя към Купата

Тимът от Пазарджик ще срещне Монтана на полуфиналите

Хебър (Пазарджик), който е актуалният носител на Купа на България започна с успех защитата на своя трофей. Волейболистите, водени от Атанас Петров, надиграха Левски София с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19 ) във втория мач от четвъртфиналитеХебър (Пазарджик), който е актуалният носител на Купа на България започна с успех защитата на своя трофей. Волейболистите, водени от Атанас Петров, надиграха Левски София с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19 ) във втория мач от четвъртфиналите, които се провеждат в бургаската зала „Младост“.

Съставът от Пазарджик успя да преодолее Левски с агресивен сервис и по-добра организация на играта. "Сините" пък имаха колебания в посрещане, което им донесе много главоболия в мача, както и трудности при организацията в атака. Основна заслуга за успеха на Хебър имаше канадския диагонал Брадли Гънтър, който бе в основата на натрупването на аванс в първите два гейма след негов начален удар и бе много стабилен в атака.

На полуфиналите Хебър ще срещне състава на Монтана, който по-рано днес отстрани Ботев (Луковит) с 3:0 гейма.

Двубоят е на 18 януари от 16:00 часа в зала „Младост“.