Пловдивският Ботев се справи лесно с предалия се Миньор на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Иван Цветков след страхотни пасове на Тошко Неделев, юноша дебютира, а Иршак си изпроси червен картон

Ботев (Пловдив) се върна на победния път и успя да спечели с 2:0 гостуването си на Миньор (Перник) от 27-ия кръг на „А” група.

Срещата се игра на стадион „Българска армия” в София заради наказанието с лишаване от домакинство, което „чуковете” вече изтърпях и бе изгледан на живо от около 300 зрители, сред които наставникът на ЦСКА Милен Радуканов и президентът на пловдивчани Юли Попов.

Те обаче не видяха кой знае колко стойностна продукция, като през първите 20 минути игра е се случи нищо запомнящо се.

След това гостите от Пловдив, които владееха инициативата през почти цялата среща, повишиха оборотите и стигнаха до няколко добри възможности, пропилени от Луис Педро и Тодор Неделев.

Все пак, последният показа класата си 31-ата минута, когато изведе със страхотен пас Иван Цветков зад гърба на домакинската защита, а капитанът на „канарчетата” не се засуети нито за миг и хладнокръвно прати топката в мрежата на Пейков.

До края на полувремето нямаше сериозни опасности, но двете „жълто-черни” агитки демонстрираха дружеско отношение и заедно скандираха обидни лозунги срещу Левски, ЦСКА и Българския футболен съюз.

На почивката в игра за „канарчетата” се появи юношата на ЦСКА Станислав Костов, който замени инертния Луис Педро и значително освежи играта на „жълто-черните”, излезли за срещата със своя резервен бяло-син екип.

Така или иначе обаче през второто полувреме двубоят се накъса значително от множество нарушения и единствено индивидуалните проблясъци на Станислав Костов носиха наслада на публиката.

Тя обаче не спря да се забавлява през целия мач и показа взаимно уважение, а в заключителните минути на срещата нервите взеха връх и Адриан Олегов бе на косъм от това да бъде изгонен.

Въпреки това Ботев остана по-деен на терена и пет минути преди края на редовните 90 успя да стигне до второ попадение.

Той отново бе дело на капитана Иван Цветков, който пак бе изведен от Тошко Неделев, този път сам срещу вратата и без проблеми я порази за втори път.

В последните секунди юношата на гостите Серкан Юсеин (17 г.) записа дебют, а Томаш Иршак си изкара втори жълт картон за бавене на време и бе изгонен точно преди да прозвучи последния съдийски сигнал.

Така Ботев (Пд) се приближи на три точки до третия в таблицата ЦСКА, докато Миньор Перник остана на цели 7 от спасителното 12-о място, а до края на първенството остават само три кръга.