Невероятен Неделев обърна 10 от Левски на "Колежа" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев победи "сините" с 2:1 на старта на "А" група, Родригес с червен картон и гол

Отборът на Ботев (Пловдив) започна по отличен начин новия сезон в "А" група, след като днес победи столичния Левски с 2:1 в дербито на 1-ия кръг. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" пред около 14 хиляди зрители.

Нещата започнаха отлично за "сините", които излязоха напред в резултата още в 5-та минута чрез Гари Родригес, който обаче получи директен червен картон в 37-ата минута. В герой за "канарите" пък се превърна юношата на тима Тодор Неделев, който с два изумителни гола донесе успеха на своите.

Срещата започна отлично за столичани, които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Генков намери Родригес на левия фланг, холандецът проби към центъра, премина през Христов и шутира силно от около 20 метра, топката срещна лявата греда на Стаховяк и влетя в мрежата му за 1:0.

Няколко секунди след гола холандецът отново опита късмета си от дистанция, но този път не затрудни Стаховяк.

Постепенно "канарите" овладяха инициативата и започнаха да владеят топката далеч повече от своя съперник. От своя страна "сините" затвориха добре пространствата в половина си и чакаха възможностите си на контраатака.

В 16-ата минута Ромарио намери Огнянов в пеналта, чийто удар обаче бе блокиран от играч на "сините". При последвалия корнер, Грънчаров засече с глава центрирането на Неделев, ала прати кълбото далеч над напречната греда на Пламен Илиев.
Последва спасяване на Стаховяк след изстрел на Велев извън пределите на наказателното поле, а в 23-ата минута Огнянов бе оставен да пробие и шутира през центъра, ала силният му удар бе спасен от стража на Левски.

Така се стигна до 37-ата минута, когато голмайсторът на "сините" Гари Родригес получи директен червен картон. Тогава Минев влезе остро в краката му, след което успя да го провокира, холандецът го хвана на врата, бившият играч на Левски се строполи артистично на земята, а Георги Йорданов изгони Родригес.

Играта се изостри след червения картон и трима играчи на "канарите" получиха по един жълт до края на полувремето. В 41-ата минута Кевин Бру можеше да удвои аванса на своите, след като стреля много опасно от фаул, но Стаховяк внимаваше и спаси.

В 44-ата минута пък дойде и единствената критична ситуация в наказателното поле на гостите. Тогава топката стигна до Огнянов на малкия пеналт, Ангелов обаче внимаваше и блокира шута му.

Втората част стартира с натиск на домакините и неточен удар на Домовчийски с левия крак. В 50-ата минута "канарите" изтърваха изключително чисто положение, след като Домовчийски свали с глава за Грънчаров след корнер, македонецът обаче засече много леко с десния крак от малкия пеналт, а Нуно Пинто изчисти от голлинията.

Така дойде 57-ата минута, когато Ботев съумя да възстанови статуквото след невероятен индивидуален гол на Неделев. Тогава той получи на десния фланг, премина през Пинто и Вутов, след това преодоля и Старокин и от почти нулев ъгъл преодоля Илиев - 1:1.

След гола пловдивчани продължиха да са по-активни и в 68-ата минута бяха на косъм от това да поведат в резултата, след като Христов проби мощно по десния фланг и центрира към границата на пеналта за Домовчийски, който засече от движение с левия крак, но кълбото срещна дясната греда на Левски.

120 секунди по-късно Кристовао Рамос пропусна златна възможност да изведе своите напред. Тогава Мулдер проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, Силва пропусна и топката стигна до непокрития Рамос, чийто удар бе спасен от Стаховяк.

Само 2 минути по-късно Тодор Неделев продължи с рецитала си и с нов страхотен гол направи обрата в полза на "канарите" пълен. След дълъг пас топката прескочи Пинто и стигна до Неделев, който от воле разстреля Пламен Илиев за 2:1.

До края на мача "канарите" изпуснаха още една възможност за гол чрез Домовчийски, ала резултатът остана непроменен и така Ботев се поздрави с успеха.
Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона