Левски победи минимално Ботев в Пловдив и продължава уверено борбата за титлата

Реферът Станислав Тодоров показва два червени картони, помощник треньорът на Левски Тони Здравков уцелен с бомбичка

Левски победи Ботев с 1:0 като гост в Пловдив и продължава да води в битката за титлата на България, предаде репортер на Novsport.com.

„Сините” изиграха добър мач и заслужено взеха трите точки, след като домакините показаха, че ще им е много трудно в първенството с безидейната игра, която показват.

Тасевски изведе напред „сините” още в 18-ата минута, а Ботев имаше възможността да играе почти 45 минути с човек повече, след като Милиев бе изгонен от рефера Станислав Тодоров секунди преди края на първото полувреме.

Мачът в Пловдив запази тенденцията в двубоите от началото на пролетта и бе интересен за гледане. Единственият проблем бе публиката на Ботев, която макар и неспираща да създава невероятна атмосфера, хвърли бомбички на терена, една от която удари помощник треньора на „сините” Тони Здравков и той напусна игрището, за да потърси лекарска помощ.

Двубоят започна с голяма възможност за Ботев. Омониго Темиле бе изведен отляво срещу Георги Петков в наказателното поле и стреля, но ударът му премина далеч от вратата.

Веднага след това Левски взе нещата в свои ръце. „Сините” наситиха средата на терена и започнаха да създават положение след положение. С уникални пропуски се отчете Христо Йовов. В 9-ата минута нападателят не може да уцели вкара топката от два метра. Същото завърналият се играч направи и в 32-ата минута, когато отново от много чиста позиция не вкара.

Иначе през първата част Жоазиньо си правеше каквото поиска на терена и поднасяше топката към нападателите на Левски от всякаква позиция.

В 18-ата минута обаче човекът с асистенцията не бе Жоазиньо. Христо Йовов чукна топката към Тасевски, който хитро я мушна покрай невероятния до този момент Лилчо Арсов.

До края на първата част Левски не успя да поведе с 2:0 след пропуски на Гонзо и Йовов. Ботев също имаше възможност за гол. В 23-ата минута Темиле поднесе топката на Тимонов, който с диагонален удар максимално затрудни Георги Петков.

В даденото от съдията продължение реферът Станислав Тодоров показа втори жълт картон на Йордан Милиев, който спря пред наказателното поле нападател на Ботев. Така „канарчетата” имаха възможността да играят с човек повече следващото полувреме.

През втората част обаче се видя, че Ботев няма сили да играе срещу големите с този състав. Футболистите на Костадин Ангелов, известен под тепетата като Лаптопа, не издържаха нито физически, нито тактически или технически на противника си.

„Сините” без проблеми имаха контрол върху играта. Ботев се опитваше да създаде някакъв натиск, но безрезултатно. Единствените възможности бяха след изпълнение на корнери, които не доведоха до нищо.

Така Емил Велев си направи постепенно трите смени и задържа без проблем трите точки. Гонзо имаше възможност да вкара за 2:0 в 74-ата минута, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда.

Заветното положение за Ботев дойде в 86-ата минута, когато след центриране играч на домакините се размина с топката. В ответната атака ветеранът Лилчо Арсов излезе неразчетено да пресече подаване към Георги Иванов и избута грубо нападателя, за което получи втори жълт картон и съответно червен. На вратата за няколко минути застана Апостол Попов и с това двубоят приключи.