Литекс превзе варненската крепост „Тича” и направи голяма крачка към титлата (видео+снимки)

Литекс превзе варненската крепост „Тича” и направи голяма крачка към титлата. Водачите в първенството победиха с минималното 1:0 Черно море и спряха серията от 7 поредни мача на „моряците” без загуба като домакин. С този успех „оранжевите” продължават да нямат загуба до този момент през сезона в А група.

Гостите от Ловеч завършиха срещата с човек по-малко, след като Атанас Бодуров получи директен червен картон след нарушение срещу Дончо Атанасов. Въпреки това варненци не се възползваха от това и така и не вкараха гол - момчетата на Генов изпуснаха много положения.

Гостите от Ловеч играха по-активно през първата част, но и футболистите на Черно море показаха, че няма да дадат лесно Варненската крепост „Тича”. Възпитаниците на Любослав Пенев владееха повече топката, разчитаха предимно на постепенни нападения и по всякакъв начин се опитваха да намерят пролука в гъсто подредената отбора на „моряците”. Домакините заложиха на контраатаки  и в 19-ата минута Сашо Александров намери в наказателното поле Георги Илиев, който игра с глава, но стражът на ловчанлии Виничиус успя да спаси.

Като цяло през първата част отборите не предложиха особено атрактивен футбол. Опасностите пред двете врати се случваха рядко, преобладаваха единоборствата в средата на терена и на няколко пъти главният съдия Стефан Спасов се наложи да показва жълти картони.

В заключителните минути на полувремето футболистите на Стефан Генов изненадващо за своя съперник можеха да открият резултата. Илиев изпълни пряк свободен удар  и центрира в наказателното поле, където Танко Дяков успя да се измъкне от опеката на няколко бранители, игра с глава, но като по чудо топката не намери очертанията на вратата. Малко след това пред Илиев се откри нова възможност след кинжална контраатака, топката обаче му бе избита в последния момент.

Второто полувреме започна много по-обещаващо за разлика от първото и опасностите започнаха няколко минути след подновяването на играта. В 48-ата минута Георги Илиев бе изведен страхотно сам срещу вратаря на Литекс, стражът обаче запази хладнокръвие излезе и успя да парира удара. Футболистите от Ловеч сякаш се стъписаха и за момент действаха неубедително, но постепенно се посъвзеха и започнаха отново да играят със самочувствие.

61-ата минута се оказа фатална за Черно море. Тогава Дока изведе технично Георги Миланов в наказателното поле, той се пребори с бранител и с удар по земята прати топката във мрежата на Денчев. Радостта за „оранжевите” обаче бе кратка, защото в ответната атака Бодуров получи директен червен картон, тъй като събори Атанасов на границата на наказателното поле без да играе за топката.

Въпреки численото си преимущество футболистите на Черно море така и не успяха да изравнят. До края на мача „моряците” не спряха да атакуват към вратата на Виничиус, но бранителите в оранжеви екипи играха стабилно и запазиха до последно крехката преднина.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона