Черно море пусна котва на стадион „Славия” и ще се бори за четвъртото място

Черно море задълбочи кризата в Славия, след като се наложи с минималното 1:0 като гост. С тези три точки „моряците” могат смело да се борят за четвъртото място в класирането, докато тревогите в Овча купел увеличиха броя си.

Черно море задълбочи кризата в Славия, след като се наложи с минималното 1:0 като гост. С тези три точки „моряците” могат смело да се борят за четвъртото място в класирането, докато тревогите в Овча купел увеличиха броя си. „Белите” остават за момента на деветото място и с играта си днес по никакъв начин не защитиха амбициите си да играят в Европа.

Единственият гол в срещата бе дело на Росен Колев в края на първото полувреме. Николай Божов Георги Христов пропуснаха няколко много чисти положения през вторите 45 минути и съставът на Велев може само да съжалява за изпусната точка. С този успех варненци изместиха Локомотив София от петото място и се изравни по точки с Локомотив Пд (42).

Двата отбора не предложиха особено атрактивен футбол на около 200-те зрители на стадиона в Овча купел. Двубоят започна спокойно, действията се развиваха предимно в средата на терена и рядко се стигаше до по-интересни положения пред вратите. Гостите от Варна като цяло бяха по-активните, стремяха се да разиграват повече, но въпреки това до неприятности пред Кунчев трудно се стигаше.

Футболистите на Славия не показаха игра, с която заслужават да се борят за по-предно класиране в първенството. „Белите” играха доста плахо и не рискуваха в нападение, предвид техните претенции и деветото им място за момента. Вратарят на Черно море Илко Пиргов почти нямаше работа за първата част, бранителите пред него навреме разгадаваха намеренията на домакините не им позволяваха да достигат лесно до наказателното поле.

Логичното все пак се случи. Добрата игра на тима от Варна се увенча с успех. Секунди преди края на полувремето „моряците” откриха резултата. След изпълнение на корнер Росен Колев се оказа най-съобразителен в пеналта и с удар с глава не остави шансове на Кунчев да реагира навреме.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Футболистите не Черно море продължиха да играят по-уверено и само няколко секунди след подновяването на играта Дончо Атанасов можеше да направи преднината на варненци още по-комфортна. Бившият футболист на Берое центрира в наказателното поле и топката удари горната греда на вратата, пазена от Кунчев. Старши треньорът на „белите” Велев извърши смяна, с която показа, че няма да се примирява с резултата.

Влизането на Христов се оказа освежително за играта на Славия, но не и ползотворно. Той бе в центъра на събитие, което можеше да донесе точката на „белите”. Нападателят получи страхотен пас от Спас Георгиев, бившият играч на Левски обаче не успя да я уцели и да вкара от 3-4 метра. Малко преди това положение, Божов пропусна също от доста чиста позиция.

В 84-ата минута отново Христов беше в епицентъра на събитието и пропусна да изравни, след като ударът му срещна горната греда. Топката попадна в него след колективна грешка в отбрана за варненци и той мигновено шутира. Късметът обаче не беше на негова страна и в този случай. Късметът не беше на страна на Славия и през този кръг…