Дузпа в края спаси Локо (София) от резил срещу Черно море на „Васил Левски” – 1:1 (видео)

Румен Николов откри в 56-ата минута, а крайното 1:1 оформи Дафчев в 88-ата от дузпа

Отборът на Локомотив (София) направи нова грешна стъпка в борбата си за участие в европейските клубни турнири догодина, след като завърши наравно 1:1 с тима на Черно море. Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе от програмата на 27-ия кръг на родната „А” група. Румен Николов откри в 56-ата минута, а крайното 1:1 оформи Дафчев в 88-ата от дузпа.

Двубоят започна с малко по-добра игра на домакините и слаб удар на Божилов от Черно море, който не затрудни Пейков.

В 14-ата минута „железничарите” изтърваха и най-изгодното положение през първата част, след като Писаров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Йорданов засече с десния крак, но топката срещна лявата греда на Пиргов.

След това положение домакините продължиха да доминират, докато „моряците” разчитаха основно на контраакции, за да застрашат стража на столичани. В 36-ата минута Писаров качи топката на главата на Дафчев, но ударът на последния не намери очертанията на вратата на Пиргов.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче стартира далеч по-динамично от първата и още в 54-ата минута Танко Дяков можеше да изведе варненци напред, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Пиргов.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Георги Илиев центрира меко отляво в наказателното поле, където Румен Николов се извиси над всички и с глава изведе "моряците" напред  в резултата - 1:0.

След този гол домакините вдигнаха оборотите, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение пред вратата на Черно море. Най-деен в редиците на „железничарите” бе Марчо Дафчев, който на няколко пъти опита да притеснява стража на варненци, но в два от случаите той спаси изстрелите му, а в третия кълбото излезе в аут.

Дясното крило на столичани – Искрен Писаров, също имаше две хубави възможности да се разпише, но първо шутира високо над вратата, а впоследствие стражът на Черно море отрази негов техничен удар с външен фалц.

Така дойде 88-ата минута, когато Александър Александров събори Лахчев в наказателното си поле, за което реферът Антон Генов отсъди дузпа в полза на „железничарите”. Зад топката застана Марчо Дафчев, който изпълни хладнокръвно в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 1:1.