Хуан Мата заблестя с два гола и асистенция при 4:0 за Юнайтед срещу Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рекордната покупка на английския шампион направи страхотен мач и даде самочувствие на "дяволите" преди реванша с Байерн

Хуан Мата изригна с два гола и асистенция, а Манчестър Юнайтед разби с категоричното 4:0 Нюкасъл на неговия „Сейнт Джеймсис Парк” в 33-ия кръг на Висшата лига. Мата вкара първите две попадения в мача, а след почивката Чичарито направи резултата класически преди Янузай да оформи разгрома след пас на рекордната покупка на английския шампион.

За Юнайтед двубоят със „свраките” беше генерална репетиция преди предстоящия реванш с еврошампиона Байерн Мюнхен в четвъртфиналите на Шампионска лига след 1:1 на „Олд Трафорд”. Робин ван Перси и Уейн Рууни бяха извън строя с контузии, а в тяхно отсъствие Мата, Кагава и Йънг играеха зад централния нападател Хавиер Ернандес.

Ашли Йънг получи травма в ръката още в 14-ата минута и беше заменен от Аднан Янузай. Докато Йънг беше извън терена, Шейк Тиоте беше близо до гола със силен удар над целта.

Папис Сисе прати задна ножица в ръцете на Линдегаард, а после датският страж изби над вратата силен удар с глава на сенегалеца.

6 минути преди почивката Хуан Мата блесна с прекрасен удар над  стената от пряк свободен удар и с левия крак оплете в горния десен ъгъл – 1:0.

Чичарито имаше шанс да удвои преди паузата, но изстрелът му по диагонала намери дясната греда след бърза атака.

Но само 5 минути след подновяването на играта Мата овладя пас на Ернандес, заблуди Колочини и матира вратаря Роб Елиът за 2:0.

Точно в средата на втората част Шинджи Кагава напредна и върна в наказателното поле за Чичарито, който отблизо вкара четвъртия си гол за сезона във Висшата лига – 3:0.

Сисе накара Линдегаард на два пъти да спасява отлично, но в самия край Мата и Янузай направиха чудесно двойно подаване, а младият талант беше точен за 4:0 и така Юнайтед взе реванш за загубата с 0:1 от Нюкасъл у дома през декември.

Манчестър Юнайтед вече има 57 точки и изпревари Тотнъм на шестото място. Нюкасъл остана с 46 на 9-а позиция.