Светкавица пише със златни букви своята история и ще играе в "А" група

Тимът от Търговище надигра категорично с 3:1 Етър

Отборът на Светкавица поставя златни букви в своята история. Тимът от Търговище ще играе за първи пътв „А“ група, което бе немислимо за хората от града през годините. Бойната команда на боса Петко Матеев се събра от плажовете по морето и язовирите от Балкана и само с четири резерви дойде в Сливен и победи повече от категорично с 3:1 запътилия се също към елита славен тим на Етър Велико Търново. В близките дни ще стане ясно дали обаче Светкавица ще получи лиценз за елитната ни група.

Срещата бе излъчена на живо от Novsport.com с аудио коментар през всичките 90 минути, както и с чат описание на най-интересните моменти от двубоя. Около 2500 зрители посетиха мача в горещия летен ден, а "виолетовите" бяха подкрепяни от огромна агитка от над 300 човека.

Мачът започна прекрасно за фаворита. „Болярите“ поведоха още във 2-ата минута на срещата. След подаване отдясно Тихомир Кънев плонжира и с последни усилия успя да насочи топката с крак към вратата.

В Светкавица обаче не се отчаяха от ранния гол. В следващите минути тимът от Търговище започна да играе по-активно. В 24-ата минута по-добрата игра се увенча с успех. Вълев навърза трима футболисти на Етър, след което изведе Даниел Генов, който не сгреши и изравни. До края на първата част тимът от Западната „Б“ група бе по-активен, но не можа да вкара нов гол.

Той обаче дойде още в първите секунди на втората част. След удар на Даниел Генов по посока на вратата, Стоянов отклони с глава топката, тя се удари в гредата и влезе зад голлинията.

След попадението тимът от най-старата столица на Третата българска държава не успя да вземе нещата в своите ръце и да противодейства както трябва. Напротив. Търговищкият тим имаше няколко добри шанса почти да приключи мача, вкарвайки трети гол, но пропуски на нападателите лишиха отбора от спокойствие в последните минути.

Старши треньорът на Етър Велин Кефалов вкара в игра и бившият игра на Левски Екундайо Джайеоба, за да обърне резултата. В последните десет минути Етър натисна, а Светкавица се прибра в половината си. В 90-ата минута след удар на Кънев, Йордан Георгиев плонжира и изби изключително опасно положение, при което резултатът ставаше 2:2.

В последните секунди великотърновският отбор се бе открил напълно. Така при една от контрите, за които имаше огромни предпоставки, много активният в този мач Шоколаров направи 25 метров рейд и прониза Венцислав Димитров, което сложи абсолютна точка на спора.

Така първият от двата баража за влизане в елита бе спечелен от Светкавица, а след седмица ще стане ясно също дали Видима ще остане в „А“ група при поправителния си изпит или Спортист Своге ще се завърне в елита.