Хасково е вторият нов член на "А" група! (+СНИМКИ)

Хасковлии се присъединиха към Марек след 2:0 в Банско, 4:0 не стигна на Добруджа срещу Пирин (Разлог), вижте резултатите

Хасково се завърна в "А" група след 21 години! В последния кръг тимът на Димчо Ненов победи с 2:0 при гостуването си на Банско, докато прекият конкурент Добруджа разби Пирин (Разлог) с 4:0, но цели 3 гола не достигнаха на Светослав Тодоров и компания да се завърнат в елита.

Хасково се присъединява към първенеца на втория ни ешелон Марек, който предсрочно си бе осигурил първото място и промоцията в "А" група. Дупничани загубиха с 1:3 гостуването си на друг отбор, имащ шансове за второто място - Монтана.

3:1 Наков (90’)

Монтана: Василев, Здравков, Байрев, Молдованов, Мурадов (56-Митов), Илиев, Лазаров (73-Ив. Иванов), Почански (73-Тонев), Миче, Наков, В. Иванов-кап. Треньор: Николай Митов.
Марек: Гоцев, Георгиев, Георгиев-кап., Лахчев, Пидев, Стоилов, Йорданов (67-Славчевски), Хаджиниколов, Николов (46-Стоянов), Диков, П. Иванов.Треньор: Анджело Кючуков.
Главен съдия: Георги Димитров,
Асистенти: Светлин Симеонов, Петър Симов,
Жълти картони: Кристиян Здравков (Монтана); Светослав Диков (Марек).
Стадион „Локомотив” в Мездра-100 зрители.

6 Пирин (Разлог) 26 36

19:51, Банско: КРАЙ НА МАЧА!!! Банско - Хасково 0:2!!! ХАСКОВО ВЛИЗА В "А" ГРУПА!!!

19:50, Мездра: КРАЙ НА МАЧА!!! Монтана - Марек 3:1!  В добавеното време Венци Иванов изведе Наков сам срещу вратаря. При първия опит вратарят спаси, но при втория опит Наков вкара под гредата за крайното 3:1. Тонев стреля в гредата преди гола на Монтана

19:48, Добрич: КРАЙ НА МАЧА!!! Добруджа - Пирин (Разлог) 4:0. Всички добричлии изпадаха по терена.

19:45, Добрич: ГОЛ ЗА ДОБРУДЖА - 4:0!!! Ивайло Димитров бележи в 90-ата минута. Домакините бързат, но явно не знаят резултата от другия мач

19:44, Банско: Току-що вратарят на Банско сбърка и Емил Ангелов му взе топката, но не успя да вкара, стреляйки в гредата

19:38, Банско: ГОЛ ЗА ХАСКОВО - 2:0!!! Кирчо Крумов проби, подаде на Плахов, който остана сам срещу вратаря и заби неспасяемо в долния ъгъл. Така Добруджа вече трябва да вкарва 4 гола, за да се класира втори. Сега влиза Хасково

19:35, Добрич: ГОЛ ЗА ДОБРУДЖА - 3:0!!! Още 3 гола трябват на Добруджа! Силен шут на Станоев, който затрудни вратаря Костов, но той не успя да я извади от мрежата

19:35, Добрич: Гаджалов заменя Детелин Димитров, който явно получи схващане

19:33, Мездра: Почански отстъпва мястото си на Цв. Тонев

19:32, Мездра: ГОЛ ЗА МОНТАНА - 2:1!!! Мичев се пребори за една топка, центрира в наказателното поле отляво, защитник изби и от воле влезлият като резерва Ивелино Иванов отново изведе домакините напред

19:29, Банско: По-активни станаха домакините след гола на Хасково, но до положения не достигат. Плахов замени Лозев в състава на гостите

В този момент общата голова разлика, която се взема под внимание, е в полза на Хасково (+14 срещу +11) спрямо Добруджа. Ако така завършат мачовете, Хасково ще влезе в елита заедно с лидера Марек

19:25, Мездра: Мичев центрира отляво, но Почански стреля с глава покрай вратата на Марек. Това стана в 65-ата минута

19:21, Добрич: Маринов и Цачев пропускат последователно за Добруджа. Добричлии трябва да вкарат още 3 гола в този момент, за да влязат в "А" група, в противен случай, това ще е отборът на Хасково

19:19, Банско: ГОЛ ЗА ХАСКОВО - 1:0!!! Недялко Хубенов се възползва от грешка на вратаря и вкара гола на успокоението за Хасково

19:17, Мездра: ГОЛ ЗА МАРЕК - 1:1!!! Николай Хаджиниколов влезе в наказателното поле отдясно и неспасяемо прати топката в далечния ъгъл на Ивайло Василев.

19:16, Добрич: ГОЛ ЗА ДОБРУДЖА - 2:0!!! Кристиян Маринов получи пас по конец в лявата част на пеналта, спря си добре топката и майсторски с много красив фалц я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Костов

19:13, Мездра: Смяна в състава на Монтана. Мурадов излиза, Митов влиза

19:10, Банско: Калоян Стоянов от Банско засече топката с глава, но Банков блестящо се разтегна и спаси. Иначе Хубенов замени Алексиев за началото на второто полувреме в състава на Хасково, докато Атанас Димитров от Банско получи жълт картон

19:09, Мездра: В 49-ата минута Стоянов от Марек стреля по диагонала, топката тупна точно пред дясната греда и излезе в аут. И в 53-ата минута Стоилов шутира от малкия пеналт, вратарят избива

19:07, Добрич: За кой ли път Ивелин Василев се разминава с топката. Вече 4-5 пъти той не успява да засече във вратата

19:03, Мездра: Смяна в състава на Марек. Борислав Николов е отстъпил мястото си на Емил Стоянов за второто полувреме

19:01 Начало на вторите полувремена

Ако така завършат мачовете, Добруджа ще влезе в "А" група

18:47, Банско: Край на първото полувреме. Банско - Хасково 0:0

18:47, Мездра: Край на първото полувреме. Монтана - Марек 1:0

18:45, Добрич: Край на първото полувреме. Добруджа - Пирин (Разлог) 1:0

18:42, Банско: Калоян Стоянов от Банско изпусна чисто положение пред вратата на Хасково. Той не успя да засече извеждащ пас от дълбочина. Положенията вече са 1:1. Иначе Васко Велев от Хасково получи жълт картон

18:40, Мездра: Пидев от Марек беше изведен и тъкмо да шутира и Здравков изби в корнер

18:38, Добрич: ГОЛ ЗА ДОБРУДЖА - 1:0! Детелин Димитров изведе Иван Цачев, който не остави никакви шансове на вратаря Костов с удара си с глава от 2-3 метра. Аплодисментите обаче са за Димитров за аситенцията

18:36, Мездра: Венци Иванов извежда Наков и пак вратарят на Марек излиза и точно на границата на пеналта лови

18:35, Добрич: Алекс Конов прави грешка при центриране от корнер за Пирин, но за негово щастие не последва удар

18:34, Добрич: Нови 3 възможности имаше Добруджа. Куп от играчи се разминават с топката, която облизва главата на Ивелин Василев, Симеон Симеонов пък не успя да затрудни вратаря на гостите от 17 метра. Ивайло Димитров пробва удар малко по-късно, но топката срещна тялото на бранител в зелено

18:31, Мездра: В 31-ата минута Петър Лазаров (Монтана) бе изведен сам срещу вратаря, но стражът Гоцев излезе предвидливо и улови. 17 човека наброява агитката от Дупница

18:29, Банско: В 27-ата минута Васко Велев центрира от свободен удар в пеналта, Емил Ангелов от 2 метра засече, но в аут. Уникален пропуск на Бабангида. Иначе Банско още не може да организира свястна атака. Хасково доминира

18:26, Мездра: Две положения за Монтана. В 21-ата минута Красимир Илиев от свободен удар от 30 метра нанесе много хубав удар, но вратарят спаси. И в 22-ата минута Благой Наков бе изведен и от границата на нак. поле стреля в аут. Кристиян Здравков получи жълт картон в състава на Монтана в 14-ата минута.

18:22, Добрич: Кристиян Димитров (Добруджа) получава жълт картон. Иван Цачев и Ивелин Василев стрелят през куп от играчи, топката обаче не може да мине през "рейса" на Пирин (Разлог)

18:17, Добрич: Добруджа натиска и вече пропусна няколко положения пред вратата на Пирин (Разлог). Резултатът остава 0:0

18:16, Мездра: Ето и обещаните стартови състави:

Монтана: 25. Ивайло Василев, 4. Кристиян Здравков, 6. Владимир Байрев, 19. Диян Молдованов, 5. Раиф Мурадов, 14. Красимир Илиев, 18. Петър Лазаров, 8. Ерик Почански, 16. Владимир Мичев, 17. Благой Наков, 10. Венцислав Иванов (к)
Марек: 1. Костадин Гоцев, 18. Даниел Георгиев, 4. Светослав Георгиев (к), 39. Милен Лахчев, 14. Денис Пидев, 11. Денис Стоилов, 9. Росен Йорданов, 10. Николай  Хаджиниколов, 13. Борислав Николов, 6. Светослав Диков, 8. Петьо Иванов
Стадион: „Локомотив”, Мездра
Съдия: Георги Димитров, София

18:12, Мездра: ГОЛ ЗА МОНТАНА - 1:0. В 11-ата минута резултатът открива Ерик Почански с глава след центриране отляво на Владимир Мичев

18:08, Банско: Лозев проби в 5-ата минута за Хасково и центрира, а Иван Скерлев удари напречната греда с глава

18:05, Мездра: Преди началото на мача кметът на Монтана Златко Живков подари на дежурния делегат Иван Стоянов - Типеца специални сувенири от името на клуба, а Боян Гергов от името на БФС за принос за развитието на футбола в България - плакет, подписан от Борислав Михайлов, като футболист, треньор и делегат. Резултатът там е 0:0. Всеки момент очаквайте съставите

18:03, Добрич: Малинов пропуска първото положение за Добруджа. 800 вече са зрителите на стадион "Дружба"

18:00 Начало на срещите!

17:54 Ето ни и в Добрич на стадион "Дружба", където Добруджа посреща Пирин (Разлог). Стартовите състави:

Добруджа: 25. Алекс Конов, 22. Кристиян Димитров, 6. Николай Христозов, 21. Емил Колев, 14. Симеон Симеонов (к), 31. Красимир Станоев, 7. Ивайло Димитров, 18. Кристиян Малинов, 19. Иван Цачев, 4. Детелин Димитров, 9. Ивелин Василев
Пирин (Разлог): 28. Красимир Костов, 8. Димитър Руйчев, 6. Димитър Наков, 17. Атанас Георгиев, 4. Красимир Друмчилов, 20. Благой Наков, 5. Евгени Руйчев, 21. Николай Дижиров, 22. Цветан Варсанов, 19. Димитър Димитров, 18. Любомир Христов
Главен съдия: Мартин Стоименов
Стадион: „Дружба”, 500 зрители
Времето е слънчево, но има вероятност и да завали

17:49 В Мездра, където Монтана посреща лидера и шампион на Б група - Марек, времето е слънчево. До преди малко даже валеше дъжд в северозападния град. Очаквайте всеки момент стартовите състави

17:46 Най-напред се включваме от Банско, където местният тим посреща Хасково. Времето е добро за футбол. Всяка от агитките наброява 20 човека. Ето и стартовите състави:
Банско: 1. Веселин Ганев, 17. Слави Шопов, 6. Атанас Димитров, 2. Йордан Лечов, 3. Костадин Славеев, 15. Георги Ангелов, 4. Мартин Райнов, 9. Сергей Георгиев, 23. Люболсав Войнов, 21. Атанас Чепилов (к), 19. Калоян Стоянов
Хасково: 1. Николай Банков, 22. Костадин Ничев, 77. Бейсин Бейсин, 27. Николай Димитров, 14. Иван Скерлев, 66. Васил Велев, 21. Владислав Узунов, 7. Вълчан Чанев, 11. Диян Лозев, 8. Емил Ангелов (к), 39. Димитър Алексиев

Георги Кабаков ще свири мача, тъй като Николай Попов, който бе назначен, е бил приет в болница и вчера е бил сменен.