Левски представи отбора с успех над Хасково, фенове освиркват Веско Минев (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" изиграха силно първо и слабо второ полувреме пред около 1000 зрители на "Герена"

Левски представи отбора за новия сезон с победа над новака в „А” група Хасково.

„Сините” се наложиха с 2:1 и зарадваха около 1000 зрители, които изгледаха на живо контролата на ст. „Георги Аспарухов”.

Част от публиката на тима освиркваше бурно завърналият се на „Герена” бивш играч на Ботев (Пловдив) Веселин Минев, но левият бек направи силен мач и в течение на срещата получи и сериозна доза аплодисменти заради отличното си разбирателство с друго лятно попълнение – Мигел Секейрос Бедоя.

Именно последният откри резултата още в 10-ата минута, след като бе изведен от Минев и с мощен шут вкара топката в близкия ъгъл на Николай Банков за 1:0.

Само пет минути по-късно „сините” удвоиха аванса си, след като Стефан Велев центрира от корнер, а новият капитан на тима Валери Божинов се разписа с глава – 2:0.

След двете попадения темпото на игра спадна, а малко след изтичането на първия половин час игра футболистите на Хасково извършиха три последователни груби нарушения и за малко да се стигне до сблъсъци на терена, тъй като Божинов поиска обяснение за острите влизания.

Така първото полувреме приключи при резултат 2:0, а след паузата Хасково успя да намали изоставането си.

Това се случи в 50-ата минута, когато Мартин Райнов центрира отлично към Емил Ангелов и играещият помощник треньор на гостите реализира с глава – 1:2.

Левски отговори само 10 минути по-късно, когато Стефан Велев нацели напречната греда с атрактивен удар от воле и предизвика аплодисментите на публиката.

Същото стори и смяната на Бабангида, който напусна терена в 69-ата минута и бе изпратен с ръкопляскания от „синята” публика.

До края на срещата не се стигна до нови опасности, макар че в края на срещата Хасково се опита да осъществи натиск и да изравни резултата.

Това обаче не се получи и в крайна сметка Левски се поздрави с успеха, въпреки че показа добра игра само през първото полувреме.

Така „сините” завършиха лятната си подготовка с актив от три победи, две ремита и едно поражение. Преди успеха над Хасково те надиграха дубъла си с 5:0, Марек с 3:0, направиха ремита 1:1 с Монтана и Локо Сф, а паднаха от Берое с 0:3.

Това лято след наем в Спартак Търнава в тима се завърна халфът Роман Прохазка, а останалите нови попълнения са Даниел Бедоя (Нумансия), Борислав Стойчев (Берое), Лъчезар Балтанов (Черноморец), Стефано Кунчев (Черноморец), Валери Домовчийски (Черно море) и Радослав Димитров (Славия).

Със „сините” пък се разделиха Димитър Макриев, Рафаел Бастос, Кевин Бру, Орлин Старокинм Стивън Петков, Дъстли Мулдер, Станислав Ангелов, Рикардо Нунеш, Ларсен Туре, Кристовао Рамош, Даниел Димов и Цветан Генков.

Novsport.com проследи на живо всичко по-интересно от стадион „Георги Аспарухов” посредством чат-коменар от мястото на събитието:

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Левски - Хасково 2:1

1:0 Мигел Секейрос ('10)
2:0 Валери Божинов ('15)
2:1 Емил Ангелов ('50)

Стартови състави:

Левски: 1. Стефано Кунчев, 28. Радослав Димитров, 5. Борислав Стойчев, 35. Пламен Димов, 14. Веселин Минев, 77. Стефан Велев, 15. Роман Прохазка, 30. Лъчезар Балтанов, 8. Мигел Секейрос, 86. Валери Божинов (к), 17. Валери Домовчийски;

Резерви:
31. Николай Кръстев, 3. Аймен Белайд, 19. Илия Димитров, 7. Антон Огнянов, 45. Владимир Гаджев, 12. Божидар Краев, 33. Галин Ташев, 29. Деян Иванов
Старши треньор: Хосе Мурсия;

Хасково: 1. Николай Банков, 20. Педро Еуженио, 14. Иван Скерлев, 27. Николай Димитров, 17. Кирчо Крумов, 19. Мартин Райнов, 66. Васил Велев, 23. Владислав Узунов, 6. Джихяд Кямил, 8. Емил Ангелов (к), 9. Дончо Атанасов;

Резерви:
13. Емил Данчев, 22. Костадин Ничев, 44. Галин Димов, 4. Недялко Хубенов, 11. Деян Лозев, 16. Бейсин Бейси, 7. Цветелин Тонев, 10. Николай Хаджииванов;
Старши треньор: Димчо Ненов;

91' Край на мача! Левски победи Хасково с 2:1 в последната си контрола преди началото на сезона!

90' Един фен нахлу на терена, но бързо бе заловен от охраната.

89' Втора решителна намеса на Аймен Белайд, който чисти топката в ъглов удар. След него не се стигна до нищо опасно.

88' Антон Огнянов направи две поредни грешки, а след втората бе смъмрен от Пепе Мурсия.

87' Божинов изведе Огнянов, но последният бе изпреварен от стража на гостите.

82’ Тройна смята в състава на Хасково. Плахов, Кръстев и Бейси влизат в игра, а терена напускат Райнов, Скерлев и Крумов.

78' Стефан Велев се опита да изненада стража на гостите с директен изстрел от пряк-свободен удар, но Банков съумя да избие топката от самата голлиния.

76' Корнер в полза на Хасково. Стефано Кунчев не се намеси добре и така се стига до нов ъглов удар, след който защитата на Левски чисти в предни позиции и дава началото на контраатака. Антон Огнянов обаче е спрян с цената на нарушение.

69' Емил Ангелов напуска терена и е аплодиран от публиката на Левски.

61' Корнер в полза на Левски. След това последва нов ъглов удар, а след него Стефан Велев стреля от воле и нацели горната греда.

60’ Лъчо Балтанов е заменен от Антон Огнянов.

60’ Галин Димов получава жълт картон за реакция към съдията.

55' Галин Димов заменя Васил Велев, а Найденов – Димчо Атанасов, който е освиркван от публиката на Левски.

53’ Велев фаулира грубо Галин Ташев.

52’ Пламен Димов е заменен от Аймен Белайд.

50' ГООООЛ! Емил Ангелов връща едно попадение. Мартин Райнов сложи топката на главата на Бабангида и последният матира Кунчев с прецизен удар - 1:2.

48' Роман Прохазка е фаулиран в средата на терена от Кирчо Крумов и има нужда от лекарска помощ.

46' Началото на второто полувреме! Галин Ташев заменя Веско Минев в състава на Левски, а в игра за Хасково влиза Недялко Хубенов.

45' Край на първото полувреме! Левски води с 2:0 срещу Хасково в последната си контрола преди началото на сезона.

44' Мигел Секейрос Бедоя изведе Веселин Минев, чието центриране бе неточно. Въпреки това, левият фланг на "синята" атака работи отлично с двете нови попълнения, докато от дясно Ради Димитров и Роман Прохазка не се справят толкова добре.

43' Поредица грешни подавания отстрана и на двата отбора.

39' Ради Димитров фаулира Емил Ангелов, а после Стефано Кунчев излезе извън наказателното си поле и изчисти топката в тъч.

37' Грубостите продължават! Дончо Атанасов подкоси Мигел Секейрос и заслужено получава жълт картон заради нарушението, което извърши.

35' Сега пък Кирчо Крумов влезе остро в краката на Домовчийски, а после бързо бе смъмрен от Божинов, който получава първия жълт картон в срещата за невъздържаната си реакция.

32' Иван Скерлев влезе грубо в краката на Божинов, който му поиска обяснение и двамата се сдръпаха, но бързо бяха разтървани от своите съотборници.

30' Бабангида пробва шут от далеч, но не успя да улучи вратата.

27' Емил Ангелов се измъкна от "синята" отбрана, но Стефано Кунчев бързо излезе и скъси ъгъла, а Бабангида стреля право в тялото му, макар че в ляво от него имаше непокрит негов съотборник.

22' Домовчийски е спрян непозволено край тъчлинията, последва опит за хитър пас на Стефан Велев, но неуспешен.

19’ Лъчо Балтанов сгреши в центъра на терена и фаулира Дончо Атанасов.

17’ Хасково отвърна с далечен шут на Владислав Узунов, който обаче бе неточен.

16’ Валери Домовчийски бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля слабо в обсега на стража и последният спаси!

15' ГОООООЛ! "Сините" вече водят с 2:0!!! Корнер в полза на Левски, след който последва нов ъглов удар. Стефан Велев центрира към близката греда, където Валери Божинов засече топката с глава и я вкара в мрежата - 2:0.

12' Играта е спряна, защото Владислав Узунов лежи на терена. След като футболистът на гостите се изправя на крака, играта е подновена със съдийска топка.

10' ГОООООЛ! Левски открива резултата, след като Веско Минев изведе Мигел Секейрос и новото попълнение на Левски простреля вратаря на гостите в близкия му ъгъл за 1:0.

9' Мигел Секейрос опита пробив и бе фаулиран край тъчлинията, а след последвалото центриране отбраната на Хасково се справя.

6' Многоходова атака на Левски приключва с неточен пас към Ради Димитров на Секейрос.

4' Капитанът на гостите Дончо Атанасов проби по левия фланг на атаката и опита центриране, което обаче не бе проблем за "синята" отбрана.

3' Радослав Димитров опита пас към Стефан Велев, който бе пресечен, но после новото попълнение отново отне топката и подаде към Прохазка, ала последният се засуети и сбърка.

1’ Начало на срещата!

Следва треньорското ръководство на „сините” и новият треньор Хосе Мурсия.

17. Валери Домовчийски

30. Лъчезар Балтанов

С номер 14 е завърналият се Веселин Минев, който бе мощно освиркван и обиждан от публиката на Левски!!!

35. Пламен Димов

Първи на терена се повява Владимир Гаджев, който носи номер 45 и е аплодиран от публиката!

0' Футболистите на Левски започват да излизат един по един на терена!

0' На терена вече са и играчите на Левски, които също загряват за предстоящата контрола и бяха посрещнати с аплодисменти от публиката.

0' Футболистите на Хасково започнаха да загряват на основния терен на ст. "Георги Аспарухов".