Берое отвя Марек с хеттрик на Венци Христов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии спечелиха трите точки без проблеми срещу новака в А група и излязоха втори

Берое постигна лесна победа над Марек в двубоя от осмия кръг на А група, който се проведе на стадиона в Стара Загора пред около 3000 зрители. Заралии спечелиха трите точи без никакви проблеми след крайното 4:0, а националът Венцислав Христов, който донесе  победата за България над Азербайджан, се отличи с хеттрик. Самир Аясс бе другият голмайстор за домакините.

Гостите от Дупница имаха своите шансове за почетно попадение, но бяха пропилени с лека ръка. Най-чистото за тима на Тони Велков бе пред Крум Бибишков през второто полувреме, но той не намери очертанията на вратата при добавка. Головата суша за дупничани продължава вече над 400 минути...

Така, Берое се изкачиха до второто място с 15 точки, колкото има и Лудогорец, докато Марек е на осмата позиция със 7 точки.

Тимът от Стара Загора игра спокойно и уверено срещу новака в елита на първенството. Футболистите на Петър Хубчев в нито един момент не изпуснаха инициативата през първото полувреме и постоянно се организираха атаки към вратаря Емил Михайлов, който, заедно с бранителите пред него, имаше много работа. Отборът на треньора Велков действа плахо и чакаше своите шансове на контраатака, но налаганата преса на заралии не позволи на гостите от Дупница да застрашат наистина сериозно Благой Макенджиев.

В 15-ата минута се стигна до спорно положение, при което домакините имаха претенции за дузпа. Тогава Емил Виячки докосна топката с ръка, след като Михайлов я изби, но главният съдия не посочи бялата точка, която е на 11 метра от голлинията.

Нищо обаче не можеше да наруши ритъма на Берое. Домакините играха без никакво напрежение, разликата в класите между двата отбора ясно се виждаше и логичното се случи в 18-ата минута. Тогава националът Венци Христов откри резултата, след като завърши хубава атака на своите с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

Берое запази стила на играта си и да търси втори гол. При гостите също нищо не се промени. В 34-ата минута „зелено-белите” удвоиха преднината си. След идентична атака при първия гол падна попадението. Салим Керкар намери с прецизно центриране Самир Аясс, който с глава остави безпомощен Михайлов. При този резултат завърши и първата част на двубоя. Беройци удариха и две греди през първото полувреме.

Второто полувреме започна по-възможно най-добрия начин за заралии. В 47-ата минута Венци Христов отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Националът отново получи пас като по конец от Пенев и с глава направи преднината класическа.

Най-чистото положение за гол пред Марек се откри пред Крум Бибишков малко след третия гол. Той шутира силно към Макенджиев, топката се отби в гърдите му и отново попадна в краката на нападателя, но при втория опит той стреля в аут. В хода на второто полувреме гостите от Дупница отправиха още няколко удара към вратата, но без резултат. Освен това  бранителите на домакините реагираха стабилно в определени ситуации и запазиха „суха” мрежата си.

До последно Берое не изпусна инициативата. И резултатът се увеличи. Венци Христов оформи своя хеттрик, след като завърши добра бърза атака по левия фланг. До края тимът на Хубчев можеше да вкара и още…

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор