Ники Михайлов спаси дузпа на Диего в турското първенство

Николай Михайлов изигра едва втория си мач за Мерсин Идманюрду в турската Суперлига, като спаси дузпа на бразилеца Диего от Фенербахче.

Николай Михайлов изигра едва втория си мач за Мерсин Идманюрду в турската Суперлига, като спаси дузпа на бразилеца Диего от Фенербахче. Въпреки това, Мерсин загуби с 0:1 при гостуването си на „Шукру Сарачоглу”. Единственият гол вкара Мехмет Топал в 32-ата минута.

Преди това националът на България бе пазил на 14 ноември, когато Мерсин завърши 1:1 като гост на Беледиеспор. Иначе той има 4 мача в турнира за Купата на Турция.

В двубоя, който бе от 15-ия кръг, резултатът откри Топал в 32-ата минута. Фенербахче получи право на дузпа в 84-ата минута, когато Ники Михайлов извърши нарушение срещу бразилеца Диего, за което получи жълт картон. Но Диего, който стана известен с изявите си във Вердер (Бремен), Ювентус, Волфсбург и Атлетико (Мадрид), не успя да вкара на Ники от бялата точка.

В края Михайлов направи още няколко спасявания, но не и да помогне за нещо повече от минимална загуба.

Победата временно изкачва Фенербахче на първото място в класирането с актив от 33 точки. Бешикташ е втори с 32, като има мач по-малко. Галатасарай е трети, също с 32 точки. Мерсин заема 7-ата позиция с 21 точки.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)