Дебютен гол на Карачанаков носи победа на младежите над Полша

Младежкият национален отбор на България победи Полша с 1:0 в приятелския мач, който се игра в Благоевград.

Младежкият национален отбор на България записа победа в първия си мач за 2012 година, надигравайки Полша с 1:0 в Благоевград. Голът вкара Антон Карачанаков. В 78-та минута крилото на ЦСКА достигна до отбитата от вратаря на поляците топка и с левия крак я насочи под гредата. Пробивът, който доведе до попадението на лъвовете, беше на футболиста на Ботев Пловдив Петър Атанасов. Той нахлу отляво и пробва удар, който Войчех Павловски отрази.

Голът на Карачанаков бе първи за него за младежкия национален отбор във втория му мач за селекцията на Михаил Мадански.

В отсъствието на ангажираните с мъжкия национален отбор Александър Тонев и Георги Миланов, треньорът Мадански постави на техните позиции Тодор Неделев и капитана Александър Цветков. „Доволен съм, че имам достатъчно богат избор на играчи и дори днес пуснах момчета като Неделев и Карачанаков, които тепърва ще се интегрират в отбора. Беше важно да изиграем този мач и използвам възможността още веднъж да благодаря на хората в Благоевград, че направиха всичко по силите си, за да може тази среща да се състои. Радвам се, че отново събрах момчетата и поработихме в изминалите дни, защото все пак в края на май и началото на юни месец ни предстоят важните квалификации с Шотландия и Холандия. През по-голямата част от мача играхме с фалишва деветка, защото на мен повече ми допадат бързите и дребнички нападатели, а и това е стилът, който искам да виждам", сподели Михаил Мадански.

Българите имаха възможност да спечелят и с по-голяма разлика, като още в осмата минута след пробив на Борислав Балджийски Александър Цветков нанесе удар, но се получи рикошет и вратарят улови. Самият Балджийски отправи много хубав удар в края на първото полувреме, но топката мина над гредата. Играчът на Черноморец стреля силно от пряк свободен удар в 52-та минута, а вратарят на гостите Павловски отклони шута. След гола на Карачанаков Петър Атанасов излезе на хубава позиция, но реши да потърси пас, вместо да отправи удар, и поляците осуетиха опасността.

В десетата минута контузия в долната част на гърба получи Радослав Кирилов, но въпреки това играчът на Киево бе на терена през цялото първото полувреме. „Мисля, че става дума за разтежение. Ще държим връзка с Радко и след като мине прегледи в Италия, ще знаем повече за контузията", обясни Михаил Мадански.

България (U21) - Полша (U21) 1:0
1:0 Антон Карачанаков (78)

Благоевград, стадион „Христо Ботев".
Съдия: Николай Йорданов (Бъл).
Асистенти: Георги Тодоров и Венцислав Гаврилов (Бъл).
Четвърти съдия: Стефан Апостолов.
Жълти картони: Пламен Димов, Илия Миланов (Б); Криховяк, Купиш (П).

България: 1. Пламен Илиев (46 - 12. Стефано Кунчев), 11. Страхил Попов (46 - 16. Георги Пашов), 3. Росен Колев, 5. Георги Терзиев, 4. Атанас Дреновички (52 - 18. Илия Миланов), 6. Александър Цветков - капитан (60 - 7. Георги Костадинов), 14. Пламен Димов (70 - 13. Антон Карачанаков), 2. Тодор Неделев (46 - 15. Иван Вълчанов), 9. Борислав Балджийски, 8. Радослав Кирилов (46 - 19. Станислав Костов), 17. Момчил Цветанов (46 - 10. Петър Атанасов)
Селекционер: Михаил Мадански

Полша: 1. Войчех Павловски, 2. Лукаш Зайдлер (46 - 13. Лукаш Тимински), 4. Пьотр Маларчик, 5. Филип Моделски, 3. Рафал Яницки, 8. Ариел Борисюк (60 - 15. Аркадиуш Вожняк) , 6. Гжегож Криховияк - капитан, 9. Лукаш Ямрош (46 - 16. Михал Йончик) , 10. Матеуш Клич (79 - 18. Павел Лисовски), 7. Томаш Купиш (46 - 17. Лукаш Теодорчик), 11. Михал Жиро (46 - 14. Михал Кухарчик)
Селекционер: Стефан Майевски

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона