Лудогорец си тръгва от Австрия със загуба (ВИДЕО)

"Орлите" отстъпиха с 1:2 пред украинския Динамо Киев, Моци с червен картон, оставяйки своя тим с 10 човека

Лудогорец допусна загуба с 1:2 от украинския шампион Динамо (Киев) в последната си проверка в Австрия. Украинците откриха с бърз гол в 2-ата минута, но футболистите бързо изравниха минута по-късно с гол на Джонатан Кафу. Малко преди почивката Козмин Моци получи втори жълт картон и бе изгонен, а главният рефер отказа Лудогорец да вкара 11-и човек след почивката. Така в намален състав „орлите” трябваше да се бранят след почивката, а Беседин в 72-ата оформи крайното 2:1 в мача.

Лудогорец отново не започна добре срещата подобно на вчерашната контрола срещу Макаби (Хайфа), когато Милан Борян успя да отрази 11-метров наказателен удар още в 4-ата минута. В  днешния спаринг „орлите” инкасираха гол още в началото на втората минута, когато Витали Буляски с немалко късмет успя да отправи красив прехвърлящ удар, матирайки Владо Стоянов.

„Орлите” обаче отвърнаха светкавично и буквално в следващата атака върнаха равенството в мача. Кафу отне топката в централната зона и подаде към Марселиньо, който с отличен пас пусна към бразилеца в предни позиции, Кафу остана сам срещу вратаря на украинците, финтир го и на празна врата отбеляза за 1:1.

След корнер в 27-ата Сидорчук имаше добра възможност да изведе Динамо напред в резултата, но стреля много силно, а няколко минути по-късно Марселиньо не сполучи с далечен шут.

Контролата бе наситена с напрежение и твърда игра, а главният рефер Щефан Гампер не пестеше картоните. Така в 44-ата минута Козмин Моци получи втори жълт картон и бе изгонен, а Гампер отказа след почивката да позволи на Лудогорец да замени Моци с друг футболист.

Очаквано Динамо имаше инициативата през втората част, след като украинците бяха с човек повече, но разградчани се справяха добре в дефанзивен план.

В 67-ата Гладки центрира в полето на Лудогорец, а Теодорчик нанесе опасен удар с глава, но малко над напречната греда.

Пет минути по-късно Беседин получи отляво в близост до аутлинията, финтира Йордан Минев и с мощен шут в близкия на Стоянов ъгъл покачи на 2:1.

До края на двубоя нямаше чисти голови положения, но за сметка на това напрежението на терена се засили и главният рефер с усилие трябваше да удържа футболистите да не стигнат до саморазправа.

Така Лудогорец инкасира загуба с 1:2 в последната си контрола на австрийска земя. Последната проверка на разградчани от лятната подготовка е срещу Локо (ГО) на 08 юли.

Лудогорец - Динамо (Киев) 1:2

0:1 Буляски (2`)
1:1 Кафу (3`)
1:2 Беседин (72`)
* червен картон за Козмин Моци от Лудогорец (42`)

Стартови състави

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша, Марселиньо, Джоди Лукоки, Вандерсон, Джонатан Кафу.

Динамо Киев: Олександър Шовковски, Павло  Лукянчук, Микола  Морозюк, Виторину Антунеш, Евген Селин, Сергей Сидорчук, Витали Буляски, Дерлис Гонсалес, Валери Сидорчук, Артем Громов, Жуниор Мораеш.

3 юли, Австрия: Лудогорец – Динамо (Киев) 1:2
8 юли, Разград: Лудогорец – Локомотив (ГО)

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона