Евро Лудогорец изнесе лекция на Ботев за 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" поведоха в 86-ата секунда и въпреки това бяха пометени в Разград от шампиона

Лудогорец допусна гол още в 86-ата секунда, но напълно надигра Ботев (Пд) и спечели с 4:1 у дома в първия си мач в новата Първа професионална лига. Стенио откри с глава след корнер за „канарчетата” във втората минута, но Сисиньо и Марселиньо от фаул обърнаха мача още преди 20-ата минута. Кешеру вкара дузпа в края на първата част за 3:1, а Кишада добави четвърти гол с разстрелващо воле в началото на втората за най-резултатния мач от началото на сезона.

Лудогорец потегли с победа в елита едва за втори път от шестте си сезона досега сред най-добрите.
Неприятен инцидент се случи преди началото на втората част, когато фен на Лудогорец заля с вода треньора на гостите Николай Костов, който се ядоса и влезе в остър диалог с привърженика на домакините.

Това бе първи мач за шампионите в първенството, защото гостуването им на Берое от първия кръг бе отложено заради важните битки с Цървена звезда в Шампионска лига. Отборът на Дерменджиев излезе за първи път в Разград след подвига на „Мала Маракана”, който не успя да напълни трибуните на „Лудогорец Арена”.

Дерменджиев ротира своя състав, в който не фигурираха фигури като Владо Стоянов, Моци, Пластун, капитана Дяков и Джонатан Кафу.

Началото бе много неприятно за „орлите”. Ботев стигна до корнер с първата си атака, капитанът Неделев центрира, Милан Борян се размина и Стенио отблизо с глава просто насочи в празната врата за 1:0 след 86 секунди игра.

Този гол хич не стресна Лудогорец, който заличи пасива още в 9-ата минута. Марселиньо овладя, огледа се и намери в коридор включилия се на скорост вдясно Сисиньо, който промуши през излезлия да го пресрещне вратар за 1:1.

Лудогорец натисна и стигна до опасен пряк свободен удар в 19-ата минута. Капитанът днес Марселиньо технично стреля над стената, Георги Георгиев не мръдна, а топката спря в мрежата – 2:1 и пълен обрат в 19-ата минута.

Тодор Неделев накара Борян да се разтяга и да избива изстрел към долния си десен ъгъл, а Георгиев лови удар на Кешеру от малък ъгъл след бързо изпълнено статично положение.

В 43-ата минута Мисиджан овладя дълъг пас в наказателното поле и чукна за нахлуващия Сисиньо, който бе повален от невнимателния Костадин Стоянов, а съдията Николай Йорданов даде дузпа. Клаудиу Кешеру бе категоричен и прати в десния ъгъл за 3:1 на почивката.

Лудогорец реши всичко само седем минути след паузата. Ботев загуби в собствената половина, Кешеру изведе Мисиджан вдясно, той центрира меко за напълно свободния Кишада, който бе оставен да си спре и да разстреля вратаря от воле за 4:1.

След четвъртия гол за шампионите темпото значително падна. Дерменджиев извади героя от „Мала Маракана” Вандерсон, после почивка получиха още Марселиньо и Натанаел.

Кешеру стреля мощно над целта, а Мисиджан от 4-5 метра не успя да пренасочи към мрежата силен шут на Кишада.

Смените на Николай Костов нямаха никакъв ефект и Ботев изобщо не успя да затрудни Милан Борян след почивката.

Лудогорец гостува на Левски в следващия кръг, а Ботев успя да събере само точка от първите си два мача.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона