Левски се разходи срещу Верея за ново 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се изкачиха до второто място преди паузата в шампионата, Краев бележи в трети пореден мач

Левски постигна спокойна и убедителна победа 4:0 над Верея у дома в 5-ия кръг на Първа лига и се изкачи до второто място преди паузата в шампионата. Франсис Нар и Божидар Краев, който вкара за първи път в своята кариера в трети пореден мач, решиха всичко до 20-ата минута, а Бабатунде Адениджи с помощта на рикошет в Илиас Хасани и Антонио Аниете придадоха блясък на третия пореден успех на „сините”.

Верея, който има две победи и едно равенство в актива си, не създаде нито едно положение, за да вкара поне първия си гол като гост.

Левски ще почива спокойно, докато трае лагерът на националния отбор за мача с Люксембург. „Сините” събраха 11 точки и се изкачиха до втората позиция, като изостават с 2 от лидера Дунав. Те имат двама национали – Димитър Пиргов и Георги Костадинов.

Левски диктуваше играта от самото начало, докато Верея беше групиран в своята половина. Вече стана традиция „сините” да се възползват още от първото си положение. Франсис Нар изненада защитата на гостите в 7-ата минута, когато предпочете сам да отиграе подаване на Антонио Аниете с мисъл за двойно. Ганаецът се обърна рязко и прати в долния десен ъгъл на отгледалия топката вратар Пламен Колев.

Мачът продължи в същото русло и вторият гол беше въпрос на време. До 20-ата минута Левски се чудеше как да пробие защитата на Верея и тогава успя. Адениджи и Нар взаимодействаха отдясно на наказателното поле, Бабатунде изведе Краев на стрелкова позиция и 19-годишният не сбърка, пращайки силно в горния ляв ъгъл на вратаря, отбелязвайки в трети пореден мач.

Левски подчертано уби темпото до почивката и се оттегли с комфортна преднина от два гола.

Александър Томаш опита да промени нещо с включването на Александър Якимов и Светослав Диков с началото на втората част. Методи Костов и Педро Еуженио останаха в съблекалнята.

Но не се виждаше как старозагорци може да вкарат първия си гол като гости, откакто станаха членове на елита. Левски пък изглеждаше удовлетворен от резултата и рядко упражняваше натиск. В 59-ата минута Георги Костадинов можеше да реши всичко, но, оставен непокрит, прати с глава над напречната греда.

Верея окончателно се предаде, а Левски заигра с настроение в заключителните минути и успя да вкара още два гола.

Здравко Илиев изби от голлинията удар с глава на Александър Александров преди Бабатунде Адениджи да предизвика трето попадение за „сините”. Той отклони в гредата центриране от корнер, топката рикошира в тялото на Илиас Хасани и влезе във вратата.

Антонио Аниете увенча добрата си игра с гол във втори пореден мач. Испанецът мина между двама като на парад и чукна технично покрай вратаря за 4:0.

Така, Левски постигна втора поредна победа с този резултат, докато Верея се смъкна на 8-ата позиция със своите 7 точки.