Гофен се класира на четвъртфиналите в Ротердам

Белгиецът чака победителя от двубоя между Григор Димитров и Денис Истомин

Белгиецът Давид Гофен се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Поставеният под номер 3 Гофен надделя над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Робин Хаазе с 5:7, 6:4, 6:4 за 2.11 часа.

Хаазе, 57-и в световната ранглиста, пропиля ранен аванс от 4:1, но все пак взе първия сет след решаващ пробив в 12-ия гейм.

11-ият в света Гофен поведе с 3:1 във втората част и запази преднината си, за да изравни резултата.

В решаващата трета част белгиецът проби за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис.

Така Гофен очаква победителя от мача между петия в схемата Григор Димитров и "щастливия губещ" от квалификациите Денис Истомин (Узбекистан), които излизат на корта тази вечер от 20.30 часа българско време.

Димитров няма загуба в шест мача срещу Гофен, три от които на ниво АТП. Двамата играха два пъти в последните три седмици, като Димитров спечели категорично с 6:3, 6:2, 6:4 на четвъртфиналите на Откритото първенство в Австралия, а миналата неделя той триумфира със 7:5, 6:4 над белгиеца и на финала на турнира в София.