Ибра отказа Сент Етиен с първия си хеттрик за Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” спечелиха с класика домакинството си срещу „зелените”

Манчестър Юнайтед победи като домакин Сент Етиен с 3:0 в първия 1/16-финален сблъсък между двата тима от тазгодишното издание на Лига Европа.

„Червените дяволи” не постигнаха лесно успеха си, защото техните гости имаха редица добри възможности, особено преди почивката, но не ги оползотвориха.

Жозе Моуриньо реши да остави на пейката Давид де Хеа за сметка на Серхио Ромеро, който не го разочарова и направи няколко ключови спасявания.

Още в началото на мача Пол Погба направи един 60-метров пас към Хуан Мата, който подаде на Маруан Фелайни и последния отбеляза гол, но той не бе зачетен заради засада на испанеца.

Така се стигна до 15-ата минута, в която Златан Ибрахимович си спечели нарушение пред наказателното поле и сам изпълни свободния удар. Впоследствие топката се отклони от стената стана непосилна за вратаря Стефан Руфие – 1:0.

В 25-ата минута Пол Погба, чийто брат Флорентин игра за Сент Етиен, изведе чудесно Хуан Мата сам срещу вратаря, но волето на испанеца бе право в тялото на стража и не го затрудни.

Не след дълго Хенри Саиве имаше възможност да изравни, но стреля встрани.

В 31-ата пък Антони Марсиал пробяга с топка в крака половината терен и стреля опасно, но Руфие спаси, след което Ибрахимович пропусна страхотна възможност - останал сам срещу опразнената врата шведът стреля над нея.

Така почивката дойде при резултат 1:0, а Моуриньо направи офанзивна смяна, като извади Маруан Фелайни и пусна в игра Джеси Лингард.

В 63-ата минута Пол Погба блесна със страхотна изява, след като финтира опонент и стреля в далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от целта.

Само пет минути по-късно отново той засече с глава центриране от статично положение, но топката се отби от напречната греда.

Сент Етиен отговори малко по-късно, когато резервата Нолан Ру бе изведен на чудесна позиция, но прехвърли вратата с удар по диагонала.

В ответната атака резервата на домакините Маркъс Рашфорд проби по фланга и центрира прострелно към пеналта, където вратарят изби, но право в краката на непокрития Ибрахимович, а той отблизо не сгреши – 2:0.

Така той вкара своя гол №16 срещу Сент Етиен, повече отколкото има срещу който и да било друг съперник, а впоследствие оформи и своя хеттрик.

В 88-ата минута Ибра бе съборен в пеналта и арбитърът отсъди дузпа, която самият швед превърна в гол с безпощаден удар в долния ъгъл за 3:0.

По този начин Златан реализира дебютния си хеттрик с екипа на „червените дяволи” и общо 17-и в кариерата си, а Манчестър Юнайтед вече очаква спокойно реванша на „Жофроа Гишард” след седмица.