Копенхаген попари Лудогорец с два гола след два точни удара (ВИДЕО+СНИМКИ)

Абел Анисе си вкара автогол в първия мач от 1/16-финалите в Лига Европа

Лудогорец загуби първия двубой срещу Копенхаген от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Мачът, който се изигра пред 14 257 зрители на националния стадион „Васил Левски”, завърши при резултат 1:2.

До успеха си датчаните стигнаха след един точен удар за целия мач. За тима на Стале Слобакен се разписа Юсеф Туту, а преди това Абел Анисе си вкара автогол. Туту удари и греда малко преди да се вкара. Румънският нападател Клаудиу Кешеру, който влезе през второто полувреме в игра, стана голмайстор за „орлите”.

Нерви и емоции също имаше на "Васил Левски". Гостите завършиха с десет души, след като Грегуш, който влезе от пейката, получи два жълти картона. Младият футболист си изкара втория две минути преди последния съдийски сигнал.

Реваншът в Дания ще се изиграе на 23 февруари.

Срещата започна кошмарно за отбора на треньора Георги Дерменджиев. Във  втората минута Аугистинсон центрира от ъглов, там капитанът Йоргенсен игра с глава и прати право в тялото на Абел Анисе. Футболистът на Лудогорец не успя да реагира и топката влезе във вратата.

След това разградчани поеха нещата в свои ръце. Те владееха повече топката, но трудно стигаха до чисти положения. От своя врата, тимът на Копенхаген се защитаваше здраво и правеше опити за контраатаки, но лесно губиха топката.

В 38-ата минута пред Лудогорец се откри отлична възможност резултатът да бъде изравнен. Върджил Мисиджан намери пролука в гъсто наредената датска защита и отправи силен и техничен удар. Вратарят Олсен обаче внимаваше и успя да парира.

„Орлите” не спряха да атакуват до края на частта и две минути преди края на редовното време Марселиньо също изпробва късмета си с шут от разстояние, но топката профуча покрай лявата греда.

Така отборът на Копенхаген ес оттегли на почивката с гол преднина, въпреки че така и не отправи нито един удар към Владислав Стоянов през първото полувреме.

Втората част започна отново по добър начин за гостите от Дания. Юсеф Туту завърши контраатака, проведена веднага след подновяването на играта, с удар от движение и разтресе дясната греда. Стоянов не помръдна при това положение.

Лудогорец отвърна с пореден щурм към Олсен, но получи втори гол в  53-ата минута. Копенхаген проведе добра атака, Туту получи на точката за изпълнение на дузпа и отправи добре премерен удар по земя, като не остави никакви шансове на Стоянов.

Всичките усилия на Лудогорец дадоха резултат и разградчани стигнаха до гол в 81-ата минута. Натанаел центрира в наказателното поле, там Марселиньо засече и удари напречната греда. Олсен не успя да реагира и топката попадна при Клаудиу Кешеру, който от около метър не сгреши.

Новото попълнение за „орлите” Жоао Пауло отправи страхотен удар 89-ата минута, но вратарят на гостите се намеси подобаващо. Дълбого в добавеното време Копенхаген можеше дори да вкара трети гол. Нападателят Корнелиус отправи опасен удар с глава, Владо Стоянов бе на мястото си.