Лудогорец отвори двуцифрена преднина пред Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голове на Кешеру и Кишада през второто полувреме донесоха победата в мача срещу Славия, който се игра в два дни

Лудогорец отвори двуцифрена преднина пред Левски на върха в Първа лига след победа с 2:0 в отложения от вчера мач срещу Славия. На „Васил Левски” Клаудиу Кешеру и Жуниор Кишада донесоха осмата поредна победа като гост за Лудогорец в първенството с голове през втората част.

Лудогорец е лидер с 53 точки и остави на 10 зад себе си Левски, който загуби в Благоевград в този кръг. Славия си остана твърдо във втората част на таблицата с 21 точки на 11-а позиция.

Стефан Апостолов поднови мача със съдийска топка, като двата отбора подновиха сблъсъка от вчера със същите състави, но вече на хубав терен без сняг при слънчево време. Хубавото време не се отрази на посещаемостта на „Васил Левски” и трибуните отново останаха празни, като феновете се брояха на пръсти.

В началните минути след подновяването на мача Лудогорец доминираше, но липсваха точни удари към двамата вратари. Жоао Пауло и Вандерсон показаха неточен мерник за шампионите, а същото сториха Калоян Кръстев и Ивайло Димитров за домакините.

В 32-ата минута пас от десния фланг намери Жоао Пауло зад защитата, но опитният Георги Петков веднага го затвори и изби удара.

Най-добрата възможност за „белите” преди паузата дойде в 41-ата минута, когато Янис Карабельов бе близо до гол директно от корнер, но Владислав Стоянов изби на голлинията с един крак, след като Калоян Кръстев се размина и не можа да засече с глава.

Лудогорец засили натиска с началото на втората част, но Жоао Пауло не нацели добре топката от воле, а Кишада сбърка като реши да подава след рейд сред бялата защита през центъра.

Дерменджиев изчака почти до 60-ата минута и реши да вземе нещата в свои ръце, включвайки Джонартан Кафу и Марселиньо от пейката.

Славия можеше да поведе в 63-ата минута, но Владо Стоянов с една ръка изби бомбения изстрел на Емил Мартинов по диагонала. Веднага пред другата врата Кафу от воле нацели гърба на Омар Абуд на втора греда.

Точно в средата на втората част Вандерсон видя непокрития Клаудиу Кешеру на втора греда, центрира точно на главата му и румънецът без да скача прехвърли Георги Петков в обратния ъгъл за 1:0 с 13-ото си попадение за сезона.

Петков попречи на Кешеру веднага да удвои с нисък удар към десния ъгъл и лови. Славия имаше своя шанс да изравни в 74-ата минута след грешка на Кафу, но Калоян Кръстев стреля малко над напречната греда след паса на резервата Георги Йомов.

Всичко бе решено в 76-ата минута с красив фалцов удар на Жуниор Кишада в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле за 2:0.

До края младите слависти търсеха поне почетен гол, но не успяха, а Лудогорец пазеше сили за реванша срещу Копенхаген в Дания в четвъртък вечер след загубата в София. Кешеру имаше един последен шанс за гол при контра в добавеното време, но Петков спаси.