Манчестър Юнайтед изпревари Арсенал с победа №600 във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” вече са пети след изстрадан успех над предпоследния

Манчестър Юнайтед постигна трудна, но много важна победа с 3:1 при визитата си на Мидълзбро от XXIX кръг на Висшата лига.

Успехът бе под №600 за тима в английския елит, което е рекорд, записан след 951 срещи, при 204 ремита и едва 147 поражения.

Треньорът Жозе Моуриньо направи цели седем рокади в стартовия състав, спрямо 1/8-финала от Лига Европа срещу Ростов, като местата си сред титулярите запазиха само Хуан Мата, Крис Смолинг, Ерик Байли и Антонио Валенсия.

Аут поради санкции бяха голмайсторът Златан Ибрахимович и Андер Ерера, а заради травми - Пол Погба, Дейли Блинд, Уейн Рууни, Бастиан Швайнщайгер и Джеймс Уилсън.

В тяхно отсъствие Специалния отново избра да заложи на трима централни защитници, както срещу руснаците и срещу Челси, докато временният наставник на домакините Стив Агню избра да заложи на схема 4-5-1 за дебюта си.

Атаката на Мидълзбро поведе Алваро Негредо, докато тази на гостите бе предвождана от 19-годишния Маркъс Рашфорд.

В седмата минута точно тийнейджърът надбяга защитник на домакините и остана сам срещу Виктор Валдес, но бившият вратар на Юнайтед спаси удара му по диагонала към далечния ъгъл.

Мидълзбро отговори подобаващо и в 13-ата минута Гастон Рамиреш стреля опасно, но Давид де Хеа показа класа и изби в корнер.

Десет минути по-късно пък Валдес направи страхотно двойно спасяване. Испанският страж първо отрази удара на Рашфорд от непосредствена близост с крак, а след това стори същото и при шут на Антонио Валенсия.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Ашли Йънг получи на фланга и центрира към далечната греда, където Маруан Фелайни засече с глава и откри резултата. Голът бе първи за белгиеца във Висшата лига от края на 2015 г. насам.

Попадението позволи на „червените дяволи” да се оттеглят на почивка с минимален аванс. След паузата отборът на Мидълзбро започна по-добре, но не успя да се възползва и в 62-ата минута бе наказан.

Джеси Лингард завърши със страхотен удар от границата на пеналта една образцова контраатака на Юнайтед и не позволи на Валдес дори да реагира – 2:0.

Впоследствие обаче гостите си помислиха, че са си свършили работата, но това им изигра лоша шега, тъй като наставникът на домакините направи двойна смяна и тя донесе резултат.

Появилият се в 67-ата минута Руди Гестет се възползва от груба грешка на Крис Смолинг в 77-ата и намали изоставането на своите.

След това Мидълзбро натисна, а Манчестър Юнайтед заигра с шестима в защита – четирима централни бранители и играещите като бекове Ашли Йънг и Антонио Валенсия.

Натискът на домакините се засилваше и те имаха тотален контрол над топката в заключителните минути, ала отново не съумяха да стигнат до гол, тъй като пропуски направиха Негредо и Гастед.

В последните секунди на добавеното време се стигна и до сблъсъци между футболисти на двата тима, след като точно Гестед се сдърпа с Ерик Байли. Последва сериозно спречкване, но в крайна сметка напрежението бе потушено.

Веднага след това се стигна до куриозен момент, тъй като Виктор Валдес се подхлъзна в опита си да изрита напред една топка и Антонио Валенсия я прати в мрежата, за да оформи крайното 3:1.

Така Манчестър Юнайтед събра 52 точки и изпревари с две Арсенал, заемайки петата позиция. Мидълзбро остава на предпоследно място с 22 точки от 28 мача.