Левски подпечата второто място след лесна победа над Ботев (Пловдив) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините дръпнаха с пет точки на ЦСКА и са сигурни за втората позиция в първата шестица

Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа професионална лига.

С по един гол в двете полувремена сините завоюваха ценен успех, който им гарантира второто място в класирането преди разделянето на шампионата на първа и втора шестица.

Попаденията на столичани отбелязаха Роман Прохазка и Бабатунде Адениджи, които бяха досатъчни за успеха на сините, след като Ботев трудно стигаха до тяхната врата.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първият по-интересен момент в срещата дойде 14-та минута, когато Франсис Нар отправи силен, но неточен удар към вратата на Ботев.

Минута по-късно Виана бе много близо да засече топката в мрежата на Левски след центриране отляво, а в 16-та минута Роман Прохазка успя да открие, след като от движение прати мощен и точен удар при изчистена топка.

Десет минути по-късно Ботев бяха много близо до изравняването, но Крум Стоянов бе притеснен от Прохазка при центриране отдясно и не успя да отправи точен изстрел по посока на Кръстев.

След почивката Левски показа още по-добра игра и в 55-та минута Яблонски имаше прекрасен шанс да удвои аванса на сините, след като бе намерен на чиста позиция от Огнянов на два метра от вратата, но ударът му с глава мина встрани. Малко след това той отново не намери очертанията, но в 63-та Адениджи вкара втория гол.

След поредица от удари по посока на вратата на гостите, Бурабия изведе Антон Огнянов отдясно, той пусна хубав пас по земя към Адениджи и таранът само сложи крак на топката, за да влети в мрежата на Ботев.

В оставащие минути Терзиев отправи слаб удар с глава по посока на вратата на Левски, но не успя по никакъв начин да затрудни Кръстев. Влезлият като резерва Амаду Сукуна също пробва да отбележи, но ударът му от дистанция излетя високо над вратата.

В последните минути Тодор Неделев се опита да изненада стража на Левски с директен удар от пряк-свободен удар, но до гол не се стигна.

Така Левски събира актив от 51 точки  - 13 зад Лудогорец и пет пред ЦСКА. Ботев (Пловдив) пък са с 32 точки и със сигурност остават във втората шестица, след като са седми на пет точки зад шестия Дунав.