Созопол засили Банско към аматьорите

Морският тим спечели с 2:0

Банско отстъпи пред Созопол като домакин в мач от XXI кръг на Втора лига.

Резултатът бе открит девет минути преди почивката, когато Кристиян Тафраджийски прехвърли излезлия напред Ангел Юсев за 1:0.

Морският тим увеличи преднината си в 55-ата минута от дузпа, реализирана от Мустафа Мустафа.

С тази загуба домакините сведоха до минимум шансовете си за оцеляване и почти сигурно ще изпаднат при аматьорите.

Победата на гостите пък им запазва сериозни шансове за местата, които дават право на бараж за първа лига.

Стартови състави:

Банско: Юсев, Ив. Т опузов, Адемов /85 – Шишков/, К. Михайлов, Бонев, Херера, Анев /50 – Кадифчин/, Витанов, Лазаров, Чепилов /50 – Фикийн/, Златинов;

Созопол: Теменлиев, Делчев, Андреев, Мустафа /89 – Баев/, Мантаров, Пешов, Хаджиев /90 – Борисов/, Тафраджийски /68 – Д. Христов/, Сечков, Радев, Идризов;